Nejoblíbenější vánoční rosliny, které okamžitě zpříjemní vaši domácnost

Nejen vánoční stromeček a větvičky mohou o Vánocích přispět k zútulnění našich domovů. Existují i vánoční kytky a bylinky, které vnesou do domova život v chladných prosincových dnech. Pokojové kytky společně s bylinkami patří k nejpěknějším dekoracím vůbec a rozhodně by v tomto období neměly chybět. Přispějí k slavnostní atmosféře, protože zkrátka k těmto svátkům patří.

Rozmarýn

Rozmarýn je oblíbenou bylinkou v kuchyních a mimo jiné se pojí k Vánocům, neboť jde o bylinku, která byla použita v Ježíškových jesličkách. V dávných dobách lidé věřili, že pokud ucítí na Štědrý den rozmarýn, budou po celý rok zdraví a šťastní. Dřív se rozmarýn rozházel po podlaze, stole, okenním parapetu, zdobil věnce, kytice a používat se při výrobě dekorací.

Cesmína

Cesmína je symbolem věčného života a plodnosti. Lidé věřili, že zavěšení cesmíny v jejich domovech jim přinese štěstí a ochranu po celý rok.

Břečťan

Ačkoliv vám může přijít docela obyčejný, opak je pravdou. Jde o docela populární vánoční rostlinu. Jeho výrazně tvarované a bohatě zelené listy jsou často klíčovou složkou slavnostních dekorací.

Vánoční kaktus

Tento kaktus nemá nic společného s tradicemi ani křesťanstvím. K Vánocům se pojí proto, že kvete v době Vánoc. Od října do ledna, podle podmínek, které má. Tyto sukulenty jsou i skvělým vánočním dárkem. Vypadají opravdu velice krásně a dokáží zpříjemnit atmosféru. Na poupata a květy jsme přeci jen zvyklí během jara a léta. Tudíž do domova vnese život i během chladného zimního a ponurého období.

Jmelí

Jmelí k Vánocům patří a je symbolem lásky, míru a dobré vůle. Říká se, že jmelí by měl člověk od někoho dostat. Pojděme si tedy udělat radost a jmelí si darovat navzájem.

Pryšec nádherný – Vánoční hvězda

Vánoční hvězda je patrně nejpopulárnější vánoční rostlina světa. Stará aztécká legenda vypráví, že se tato rostlinka zrodila z několika kapek krve zlomeného srdce nešťastně zamilované bohyně. Její krásu a půvab nelze v interiéru přehlédnout. Navíc disponuje klasicky vánočními barvami: zelená a červená.

Další oblíbené vánoční kytky

  • Bílá chryzantéma

  • Brambořík

  • Azalka

  • Hvězdník

Obrázky: housebeautifu