Inspirace pro dokonalé uspořádání tmavých místností, které se tak promění v hotový designový ráj

Fotografie: Unsplash

Designové inspirace pro tmavé místnosti, které váš domov promění v naprosto dokonalé a vkusné zázemí.

Každá domácnosti i místnost je jiná a je důležité si je vždy přizpůsobit tak, aby dokonale seděli k našemu vkusu a stylu a byly pro nás oázou pohodlí a domácího komfortu. K tomu je také důležité zvolit správné rozložení jednotlivých místností, jejich barvy, doplňky a vše potřebné. Dnes si proto řekneme, jak co nejlépe uspořádat tmavé pokoje, tak, aby byly co nejútulnější a designově na úrovni.

Nebojte se tmavého stropu

Dlouhá léta byly bílé a světlé stropy velkým trendem. Dokonce jsou považovány za jakési pravidlo domácností, nemusí tomu tak však nutně být. Nebojte se tedy pro svůj strop zvolit tmavší barvu, která odpovídá i barvám na stěnách. Krom skutečně vkusného vzezření získá navíc daná místnost opticky větší dojem.

Fotografie: Unsplash

Využijte sílu kontrastu

Další možností, jak tmavou místnost ještě více zútulnit je využít přirozené síly kontrastních barev. Zkuste tedy stěny zvolit tmavé a strop světlý nebo také naopak. Celá místnost tak nabude širšího dojmu a také ji tmavé barvy krásně zvýrazní a dodají ji nádech pořádného komfortu.

Fotografie: Unsplash

Obrazy umístěte na tmavé stěny

Obrazy jsou prvkem, který každé místnosti dodá osobitý a velmi designový vzhled. Kromě motivů a velikostí je však také velmi důležité správné umístění obrazů.

Pokud tedy máte místnost rozdělenou na světlejší a tmavší stěny, vždy jako místo pro obraz volte stěnu tmavší. Na té totiž tento prvek mnohem více vynikne a získá tak ještě lepší dojem.

Fotografie: Pexels

Vsaďte na vestavěné prvky a police

Mnohem lépe než pouze tmavá stěna, působí stěna, která je tmavá a zároveň není prázdná. Skvělou volbou je tedy například vestavěný regálový komplex nebo samostatné police umístěné rovnoměrně po stěně. Splníte si tím vkusný vzhled a zároveň také místo na odkládaní věcí nebo decentních doplňků například v podobě sošek, svíček nebo rostlin.

Fotografie: Unsplash

Zvolte vkusné doplňky v jednom stylu

Doplňky jsou skvělou formou, která dokáže obohatit a doladit každou místnost bez ohledu na její velikost, styl nebo barvu. Volte však vždy doplňky, které ladí nejen s celkovým duchem místnosti, ale také vzájemně mezi sebou. Jedná se o prvky stejných nebo velmi podobných barevných odstínů vyjadřující stejný motiv atd.

Fotografie: Unsplash

Jednat se může hned o celou škálu doplňků od polštářů a sedacích souprav, přes kožešiny nebo koberce až po svíčky, sošky, nejrůznější vázy a jiné ozdoby. Doplňkem mohou být také netradiční a designová světla nebo visící prvky či živé rostliny, kterými nikdy nic nezkazíte a dokonale jimi doplníte celý domov, který hned získá na útulnosti.

Kombinujte barevné tóny

Tmavé pokoje nemusí nutně znamenat jednu tmavou barvu a zbytek doplňky a ostatní prvky místnosti jako nábytek, koberce atd. Klidně můžete kombinovat nejrůznější k sobě ladící barvy i odstíny a vytvořit tak skutečně designové místo zavánějící komfortem.

Fotografie: Unsplash

Dokonalým příkladem je kombinace černé a zlaté barvy, tmavě zelené a hnědé nebo béžové, petrolejové a teple žluté atd.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]