Vintage byt přijde vhod seniorům i mladé generaci, hledající unikátní styl

Vintage byt se dostává opět do módy. Nejenom jako možnost, jak stylově ubytovat své prarodiče, ale i jako možnost, jak zajímavě bydlet, pokud jste mladá generace. My se podíváme na možnost první. Jednu z velkých architektonických výzev často představuje to, jak vkusně, pohodlně a zároveň moderně zařídit byt pro starší osoby.

Starší lidé mají většinou v oblibě určitý retro styl, ale pro jejich pohodlný každodenní život jsou velmi užitečné i nejrůznější moderní spotřebiče. To, že lze oba tyto požadavky spojit a vytvořit elegantní a vkusný byt s vintage atmosférou, můžete vidět v našem příspěvku.

Dotek starých časů

Jedná se o malý byt o rozloze pouze třiceti čtyř metrů čtverečních, v kterém bydlí starší žena. Přestože celková rozloha bytu je malá, byl v něm dostatek prostoru pro vytvoření několika oddělených částí. Na jedné straně bytu, v jeho světlejší části s okny, nalezneme kuchyň společně s obývacím pokojem.

Ložnice je samostatnou místností, a nabízí tak soukromí pro odpočinek. Poslední místností je samostatná koupelna s toaletou.

Byt působí velmi světlým dojmem, vintage atmosféra je spojeno především s dřevěnou podlahou, židlemi a kulatými jídelním stolem. Určité kouzlo starých časů v sobě nese i bílá kuchyňská linka, která ale disponuje moderními kuchyňskými spotřebiči.

Elegance i praktičnost v jednom

Jakési přirozené oddělení kuchyňské a obývací části představuje prosklená knihovnička. V obývacím pokoji se nachází pohodlná sedací souprava, křeslo a malý stolek, které umožňují příjemné posezení při četbě nebo sledování televize. Celkově je byt laděn do světlých barev, především bílé, béžové a šedé.

Zajímavou retro dekorací je také zvolené osvětlení, především krásný historický křišťálový lustr v ložnici. Z ostatních dekorací můžeme jmenovat především obrazy, fotografie a květiny. Velmi originálně a zároveň příjemně působí použití puntíkovaných bílošedých tapet v ložnici. Celkově je být velmi příjemný, praktický a také nenáročný na údržbu, což je pro starší osoby také velkým pozitivem.

Fotografie: Julia Golavskaya