Inspirujte se při výběru nových tapet vaším znamením zvěrokruhu

Tapety dokážou kdejakou místnost zútulnit. Na trhu se jich nabízí velké množství. Vybírat můžete z mnoha barev i vzorů. My vám však přinášíme malou radu. Zkuste zvolit barvu tapety podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu jste narození. Každému člověku totiž vyhovuje něco jiného. Vyzkoušejte a nechte na sebe nové barvy v interiéru pozitivně působit.

Jednotlivá znamení zvěrokruhu a vhodné barvy

Než se rozhodnete zkrášlit váš byt, či dům novými tapetami, inspirujte se těmito radami. Podle svého znamení vyberte barvu, která vám bude nejvíce sedět.

Beran: je energické znamení zvěrokruhu a nejlépe se bude cítit v interiéru, kde bude převaha červeného odstínu. Proto pokud jste narození v Beranu, pokukujte spíš po tapetách červených. Stěny v červené barvě budou dle astroložky pro Berany dokonalé. Vhodnou barvou je i sytá oranžová. A to jak pro muže, tak pro ženy.

Býk: měl by se obklopovat barvami uklidňujícími, které jej budou inspirovat a dodávat mu energii. Býci by tedy měli volit zelené odstíny tapet, které připomínají tak trochu pobyt v přírodě. Koncentraci a klid v duši zase podpoří u Býků barva jemně fialová.

Blíženci: ti milují otevřené a vzdušné interiéry. Skvělou volnou je tedy pro ně samotné barva bílá. Ta Blížence vnitřně zklidní a poskytne jim rovnováhu. Aby však nebyly místnosti příliš fádní, mohou Blíženci zcela bez zaváhání experimentovat s různým mixem pestrých barev, jako je žlutá, modrá, oranžová. Kombinace různých odstínů koresponduje tak trochu s povahou Blíženců. Jsou energičtí a nepředvídatelní.

Rak: je jemné znamení, kterému perfektně sednou pastelové tóny. Ty dotvoří pohodovou a klidnou atmosféru v interiéru, kterou Raci přímo milují. Především pak budou šťastní, když čas stráví se svou rodinou. Také se k Rakům hodí barva světle fialová, která je spojená s duchovním životem a emocemi, které tak často těmito lidmi zmítají.

Vhodné odstíny pro Lvy, Panny a Váhy

Lvi milují léto, sluneční paprsky a celkově jsou velmi energické osobnosti. Proto se budou cítit skvěle v místnostech se žlutými odstíny. Vybírat by měli spíš teplejší odstíny. Jasnou žlutou mohou Lvi kombinovat i s tmavě fialovou barvou.

Panny se budou cítit dobře v interiérech se zemitými odstíny. Perfektní bude tedy barva hnědá, která je pro tohle znamení velice uklidňující. Volit mohou i tapety v modrých odstínech, které budou přímo odrážet praktičnost a pečlivost Pannen.

Váhy mají rády prostory upravené a promyšlené. Líbit se jim bude v místnostech barva světle růžová. Velice uklidňujícím dojmem pak zapůsobí tmavě zelený odstín tapet.

Jaké barvy se hodí ke Štírovi, Střelci, Kozorohovi, Vodnáři a Rybám?

Ideální barvou pro Štíry je vínová a sytě růžová. Tyto odstíny vystihují vášnivou povahu těchto osob. Střelec by měl volit fialovou (zbarvení jako švestky) a jasně zelenou. Kozoroh je velice konzervativní, proto se mu mohou líbit barvy světle šedá a tmavě modrá. Vodnáře zase nadchnou všechny odstíny modré barvy a tmavě šedá. Rybám se bude zamlouvat tyrkysová a pastelově modrá.

Fotografie: Alltime

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]