Inspirace pro milovníky vína. Praktický prostor v kuchyni skrývá unikátní vinotéku

Jak vypadá klasická vinotéka, a že je součástí sklepů, to ví každý. Ne vždy je ale každý člověk milovník standardů. Občas mají někteří domácí kutilové ohromné nápady, nad kterými zůstává leckdy i rozum stát. Mnoho lidí nedokáže pochopit, jak na takové skvělé vychytávky tito kreativci přijdou.

Jejich šikovnost a vynalézavost je přímo fascinující. Když však tyto zajímavé triky vedoucí k vylepšení domácnosti zjednoduší i život, je to přímo dokonalé. Jako v případě tohoto mladého muže, který přišel s opravdu originálním řešením, jak a kde uchovávat své oblíbené víno.

Mladý muž myslel prakticky

Milovníci červených a bílých vín, zpozorněte! Tento nápad, s kterým přišel jistý mladý muž vás doslova uchvátí. Jednoho dne si tento šikovný kutil řekl, že si postaví prostornou a praktickou vinotéku. Přemýšlel ale, jak a kde ji vymyslet, aby bylo víno stále v temném a chladném prostředí. Pak přišel s téměř geniálním nápadem. Vinotéku postavil pod zemí.

Když totiž přijdete k němu do domu a zastavíte se v kuchyni, překvapí vás jedno místo v podlaze. Zapuštěné průhledné okno, které jako by tam ani nepatřilo. Když však nahlédnete dovnitř, budete ohromeni.

Vinotéka pod zemí v kuchyni

Mladému muži totiž došlo, že pod zemí se celoročně pohybuje teplota stále ve stejném rozmezí a také je tam i temné prostředí, což je ideální pro uchovávaní vín. Proto započal svou práci a nechal vyhloubit hlubokou díru v kuchyni, pod základy svého domu. Zde pak nechal postavit i točité schodiště, které dnes lemují lahve jeho oblíbeného vinného mohu. No přesvědčte se sami, není to ohromující?

Pravda, tento prostor vinotéky pod zemí není asi nic pro klaustrofobiky, ale jinak je opravdu praktický a fascinující. Jistě tento muž inspiruje kdejakou další nadšenou rodinu.

Však se můžete pokochat i dalšími fotografiemi podobně zhotoveného vinného sklepa. Tento druh vinotéky se tedy zřejmě stává vysoce populárním. Také si takhle krásnou vinotéku postavíte u vás doma?

Fotografie: Pinterest

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]