Úspěšná proměna obývacího pokoje aneb jak si jednoduše zařídit domácí kancelář nebo místo k odpočinku

S home officem neboli prací doma se v dnešní době doslova roztrhl pytel. Mnozí lidé tak zatouží vytvořit si v bytě, či domě svůj vlastní kancelář, tedy pracovní kout, kde budou moct v klidu pracovat. Ne každý interiér je dostatečně prostorný pro takové dispoziční změny, avšak postačí i malý prostor, abyste doma vykouzlili místnůstku, kterou budete nazývat pracovnou.

Proměna obývacího pokoje

V této proměně majitel nechal přepažit svůj prostorný obývací pokoj. Konkrétně tedy u okna určil prostor, kde se měla budoucí pracovna nacházet. Nutné bylo nejprve vyměřit velikost budoucí místnosti a pak se nechala vytvořit dřevěná konstrukce. Ta se stala jakousi příčkou, do které byly pevně instalovány sádrokartonové desky.

Na první pohled se tak zdá, že vše bylo velmi jednoduché a pracovní část se pouze složila jako dětská skládanka, ale tak snadný proces to zdaleka nebyl.

Řemeslníci museli přesně vyměřit každý centimetr, aby příčka dobře seděla, následně se stěně dala tvář. Do konstrukce se musely včlenit i vstupní dveře a dvě průzorová okna, která měla zajistit prosvětlenost pracovny a propojení s prostorem obýváku.

Dokonalá mini pracovna

Když se podíváme na výsledek, musíme konstatovat, že proměna obýváku se v tomto případě nanejvýš povedla. Do vzniklé pracovny se velmi komfortně vejdou dvě židle a dva pracovní stoly. Minimalistický styl dokonale koresponduje s okolním prostředím bytu. Místnost navazuje plynule na jídelní kout.

V závěru byste tedy vůbec nehádali, že zde byl původně pouze obývací pokoj. Pracovna, která vznikla, jako by na svém místě byla od nepaměti. Majitel si tak v naprostém poklidu a dokonalém pohodlí může plnit své pracovní povinnosti v domácí kanceláři, kterou mu může leckdo závidět.

Fotografie: Reddit