Levný způsob čištění podlahy bez chemie. Postup, který poprvé uvidí i zkušené babičky

Fotografie: Depositphotos

Umývání podlahy je snad pro každého samozřejmostí, obzvlášť pokud se na ní objeví viditelné nečistoty. Můžete k tomu však využít i nechemické čističe.

Je to nutnost, ať už minimálně jednou týdně, nebo když někdo něco rozlije na podlahu. Jenže výběr správného čističe závisí především na vašich preferencích a pokud používáte tekutinu, která vašim podlahám nevyhovuje, je zkrátka třeba hledat vhodný prostředek dál. Jestliže ale máte raději přírodní čističe bez zbytečné přidané chemie, jež jsou navíc bezpečné pro vaše okolí, bude se vám hodit tento přírodní čistič na podlahy. Neobsahuje žádné škodlivé látky a je skutečně účinný.

Výroba čističe na podlahy a jeho použití

Pokud chcete tento domácí čistič vyzkoušet, budete potřebovat jen 1 polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí, 1 šálek octa, 1,5 litru převařené vody a 2 litry vody při pokojové teplotě. Toto všechno smícháte a nejlépe uložíte do nějaké uzavíratelné nádoby. Než se pustíte do vytírání podlahy, nejprve ji důkladně vysajte, aby na ní nezůstala žádná stopa prachu, bláta, drobků a podobně. To je velmi důležitý krok, pokud se chcete vyhnout šmouhám.

Poté ji důkladně omyjte domácím prostředkem. Zkuste to dělat pravidelně. Časté mytí podlah je klíčovým prvkem pro čistě zářící domov a lesknoucí se podlahy. Je dobré, když si pořídíte i slušnou výbavu. Kvalitní mop vám pomůže zvýšit účinek tekutiny – úklid bude rychlejší a jednodušší a podlahy budou lesklejší. Perfektní bude takový, který bude mít velkou plochu a bude vyroben z lešticího materiálu. Rozhodně také v místnosti nepřehlédněte žádná zákoutí. Na to je nejlepší použít samostatný hadřík, namočit ho do tekutiny a vytřít s ním všechna těžko dostupná místa. Právě zde se totiž skrývá nejvíce nečistot a bakterií.

Tipy na další čističe na různé povrchy

Přírodní čisticí prostředky jsou něčím, po čem nepochybně sahá stále více lidí. Jejich vůně není tak dráždivá, nefungují o nic hůř než chemikálie a především jsou bezpečnější. Můžete si je koupit hotové, nebo si je připravit sami. Pokud potřebujete vyčistit panelové podlahy, zvládne to hravě voda s octem. Směs si vytvoříte tak, že obě přísady zkrátka smícháte dohromady. Na umyté panelové podlaze nezůstanou žádné šmouhy. Tuto kapalinu můžete také použít k úspěšnému čištění dlaždicové podlahy. Jestliže jsou vaším problémem špinavé obklady nebo podlahy z cementu, ideálně pomůže borax.

Fotografie: Pixabay

Smíchejte 1/4 šálku boraxu a 10 kapek esenciálního oleje v kbelíku s horkou vodou. Míchejte do té doby, dokud se nerozpustí. Pokud je vaše podlaha extrémně znečištěná, přidejte do výsledného přípravku několik kapek prostředku na mytí nádobí. Po použití můžete vyčištěné místo nechat oschnout, nebo je jen opláchnout čistou vodou, předejdete tak šmouhám. Pokud doma nemáte borax, rozpusťte v kbelíku kapsli do myčky. Její čisticí vlastnosti, zejména odmašťování a leštění, budou dobře fungovat na velmi znečištěnou dlažbu.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]