Skvrny od deodorantu na tričku jsou viditelnou nedokonalostí. Pomocnou ruku podá například obyčejný ocet

Fotografie: Depositphotos

Pokud se vám běžným praním nedaří vyčistit stopy deodorantu v podpaží na vašem oblečení, můžete k jejich odstranění vyzkoušet některý z těchto triků. Vaše oblečení bude jako nové. 

Nemusíte kupovat drahé čisticí a bělicí prostředky, abyste vrátili původní vzhled svému oblečení a odstranili i odolné skvrny potu a deodorantu. Díky pár surovinám ze své domácnosti odolné skvrny snadno vyperete. Pomocí slunce pak můžete bělicí účinky těchto přírodních čisticích prostředků ještě zesílit. Vyzkoušejte tyto jednoduché triky a vraťte svému oblečení zářivě bílou barvu.

Použijte ocet a horkou vodu

Ocet je skvělým prostředkem k odstranění odolných skvrn potu v podpaží. Oblečení je po vyprání v octu měkké a vzdušené. Abyste oblečení v octu vyprali, smíchejte půl hrnku octa se čtyřmi litry vody v kyblíku. Následně kyblík zakryjte víkem a uložte na místo na přímém slunci. Než se pustíte do praní špinavého prádla, odeberte trochu tohoto roztoku a namočte do něj oblečení. Nechte roztok několik hodin působit a nakonec oblečení vyperte.

Zbavte se skvrn jedlou sodou

Jedlá soda je vynikajícím prostředkem k odstraňování nejrůznějších typů nečistot z různých povrchů ve vaší domácnosti. Využít ji můžete také k vyčištění skvrn na oblečení. Jednoduše smíchejte jednu lžíci vody se třemi lžícemi jedlé sody a vytvořte si čisticí pastu. Tuto pastu naneste přímo na skvrny a jemně ji rozetřete. Nechte ji pár minut působit a následně dejte oblečení vyprat. Pro bělicí účinky sody se tato metoda doporučuje pouze k vyčištění bílého oblečení.

Peroxidem vodíku odstraníte skvrny od deodorantu

Peroxid vodíku má stejně jako jedlá soda širokou škálu využití v každé domácnosti. Účinný čisticí roztok si můžete připravit ze tří lžic 5% peroxidu vodíku a jednoho litru vody. Všechny ingredience nalijte do nádoby, důkladně promíchejte a následně nalijte na špinavé oblečení. Pokud je znečištění opravu silné, přidejte další tři lžíce peroxidu vodíku. Pár hodin nechte roztok na oblečení působit a nakonec opláchněte vlažnou vodou.

prádlo šňůra
Fotografie: Pxhere

Využijte čisticí vlastnosti citronové šťávy

Stejně jako jedlá soda je citron známý pro vynikající čisticí a bělicí vlastnosti. Dokáže si poradit i s odolnými skvrnami na bílém oblečení. K vyčištění skvrn ze svého oblečení použijte půlku citronu. Potřete citronem znečištěná a nejvíc namáhaná místa na svém oblečení a takto ošetřené ho položte na slunce alespoň na 3 hodiny. Nakonec oblečení opláchněte vlažnou vodou a dejte vyprat.

Skvrny v podpaží odstraníte solí a octem

Odolné skvrny od potu a deodorantu můžete z podpaží svého oblečení odstranit solí a octem. Čisticí roztok si připravte smícháním 150 g soli, 200 ml octa, 200 ml horké vody a 10 prášku do myčky na nádobí. Nejprve smíchejte sůl a tekuté ingredience a teprve poté přidejte prášek do myčky. Oblečení do tohoto roztoku namočte na 3 hodiny a nakonec ho opláchněte pod studenou vodou a dejte vyprat.

Zdroj: Newsmag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]