Sušený pomeranč jako přírodní osvěžovač vzduchu: V domácnosti vytvoří voňavou podzimní atmosféru

Fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte také tento jednoduchý způsob, jak snadno a účinně provonět celý svůj domov. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je pár plátků šťavnatého pomeranče.

Není nic příjemnějšího než přijít domů a ucítit jeho příjemnou vůni. Pokud vás však namísto toho uvítá nepříjemný zápach, pak jistě oceníte tento geniální trik. Pomocí pomeranče se zbavíte odpudivého zápachu a celý váš domov prostoupí jeho příjemné aroma. Zjistěte, jak tento přírodní osvěžovač využít co nejlépe, zútulnit tak své bydlení a dodat mu příjemnou podzimní atmosféru.

Jak snadno usušit pomeranč v troubě

Existuje několik způsobů, jak toto šťavnaté a voňavé ovoce vysušit. Nejčastěji se k tomuto účelu používá trouba nebo sušička. V případě použití trouby je potřeba ho nakrájet na tenké plátky a napřed ho vysušit papírovým ubrouskem. Následně jednotlivé kousky naskládejte na plech vyložený pečicím papírem a pečte ho na 90 °C po dobu tří hodin. Každou půlhodinu byste měli plátky otočit.

Použijte mikrovlnnou troubu

Dalším oblíbeným a rychlým způsobem, jak plátky pomeranče vysušit, je použít mikrovlnnou troubu. V tomto případě však musíte celý proces pečlivě sledovat, aby nedošlo k připálení ovoce. Nejprve pomeranč nakrájejte jako v prvním případě a poté plátky vložte do mikrovlnky. Nastavte výkon na 650 wattů a časovač na 3–5 minut. Nakonec výsledek zkontrolujte a v případě potřeby postup zopakujte.

Sušení pomocí slunce

Ekonomicky nejvýhodnější, avšak zdaleka nejdelší způsob, jak pomerančové plátky vysušit, je využít k tomu sluneční paprsky. V takovém případě vám však celková doba schnutí zabere minimálně 15 dní. Jednotlivé plátky rozmístěte na savý papír a ten položte na slunné a suché místo. Po 7 dnech je obraťte, aby se vysušila i druhá strana. Proces můžete urychlit tím, že je rozložíte na topení.

pomerančové plátky a koření – skořice, anýz, hřebíček
Fotografie: Pixabay

Citronový osvěžovač v akci: Na osvěžení pračky stačí pouhé 2 lžíce společně s octem a vodou

Jak pomerančem provonět dům

Jakmile budete mít hotovo, lze nasušené plátky využít jako přírodní dekoraci. Umístěte je do sklenice a podle libosti přidejte další sušené ovoce nebo hřebíček či jiné koření. Pokud chcete zakrýt nepříjemný zápach, umístěte je na dno odpadkového koše nebo popelníku.

Zdroj: Racettes Plat

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]