Jak si doma vytvořit dokonalý obývací pokoj podle aktuálních módních trendů

Fotografie: Pexels

Obývací pokoj jako z katalogu si doma přeje mít skoro každý. Chceme totiž, aby náš byt působil útulně a lákal návštěvy k tomu, aby se k nám často a rády vracely. Pojďme se společně podívat na pár tipů.

Samotné navrhování obývací místnosti může být velmi složité a náročné. Málokdo si totiž při pohledu na prázdný pokoj dovede představit, jak by mohl vypadat. Mnohdy je potřeba vyhledat odborníka, pomoci nám může ale i pár jednoduchých rad. A přesně ty jsme pro vás sepsali. Máme pro vás návod, jak si zařídit obývací pokoj aby byl opravdu útulný a čas v něm strávený byl pro vás příjemný.

Nebojte se investice do hlavního designového prvku

Předtím, než se pustíme do nákupu nového nábytku a vybavení, je zapotřebí si rozmyslet, jak bude náš obývák rozvržen. Jedině tak se vyhneme situaci, že zakoupíme nábytek, který bude nakonec moc malý nebo moc velký. Při výběru stylu musíme mít určeno nejen jak velká bude skříň a pohovka, ale také v jakých barvách chceme místnost zařizovat. Pomoci nám mohou různé aplikace, které jsou dostupné na internetu a díky kterým si celý pokoj můžeme navrhnout v 3D zobrazení.

Fotografie: Pexels

V každém obývacím pokoji by se mělo nacházet několik hlavních zón. Jedná se o jednoduché rozdělené míst, podle toho, jaké aktivitě se zde nejčastěji věnujeme. Potřebujeme pohodlný prostor na sledování televize, útulné místo na čtení knihy, hrací plochu pro děti, ale také otevřený prostor pro návštěvy. Největší dominantou obývacího pokoje je ve většině případů pohovka. Nebojte se proto investovat do takové, která bude dostatečně velká a pohodlná. Budete na ní trávit velkou část vašeho volného času.

Svoji pozornost zaměřte na koberce a osvětlení

Při výběru vhodné barvy obývacího pokoje musíme brát ohled na jeho velikost. Do malých místností se totiž mnohem více hodí barvy, které jsou světlé. To totiž vzbuzuje pocit, že je místnost větší a světlejší. Při volbě barevné místnosti musíme zohlednit také to, na jakou světovou stranu máme situovaná okna. Sluneční svit totiž našemu pokoji dodá jedinečnou atmosféru a ovlivní zvolenou barvu pokoje. Do místností s orientací na sever se více hodí světlé a jasné tóny, u těch na jih můžeme sáhnout po chladnějších barvách.

Fotografie: Pexels

Velký designový prvek je ale také zvolené osvětlení. I když se to na první pohled tak nemusí zdát, právě světlo doplňuje celkový dojem z místnosti. Ideální volbou je světlo, u kterého můžeme nastavit jas. Během večera s přáteli totiž budeme chtít v místnosti jiné osvětlení než je tomu v případě, že budeme chtít v klidu sledovat celovečerní film v televizi. Jedinečný design naší místnosti dodá také správně zvolený koberec. I přesto, že se již do většiny místnosti nedoporučuje, do obývacího pokoje prostě patří.

Zdroj: Redakce