Jak si užít léto na terase

Fotografie: Pixabay

Letní teploty nás lákají k tomu, abychom byli co nejvíc venku. Každý z nás sice nemá možnost užít si letní večery na zahradě, ale příjemné odpočinkové místo si můžeme vytvořit i na terase nebo na větším balkóně. A možná pak budeme překvapeni, že i na tak malém prostoru můžeme mít všechno, co k letní pohodě patří. 

Pohodlné venkovní posezení je základ

Venkovní nábytek si můžeme vybrat z mnoha typů. V současné době je velmi žádaný nábytek z umělého ratanu, který je lehký, pevný a vypadá skvěle. Umělý ratan na slunci ani na dešti nijak netrpí a je v podstatě bezúdržbový. Pokud dáváme přednost přírodním materiálům, zvolíme nábytek z přírodního ratanu, který bude na terase vypadat luxusně. Dobrou volbou je i nábytek z teakového nebo eukalyptového dřeva. Na tento typ nábytku nemá místní klima téměř žádný vliv a je na výběr v mnoha variantách. 

Odpočinek v houpací síti

Zajímavým vybavením terasy a zároveň skvělým místem pro čtení a odpočinek je houpací síť nebo závěsné houpací křeslo, obojí je možné pořídit ve variantě se stojanem. Houpací síť zabere víc místa, takže pokud máme prostory omezené, zvolíme křeslo.

Další a cenově velice dostupnou možností je nábytek z dřevěných palet, který je v současné době moderní. Jedná se o zajímavý, přírodní ale také ekologický typ. Venkovní posezení z palet si můžeme navrhnout a vyrobit sami nebo si ho, stejně jako ostatní typy venkovního nábytku, vybrat z nabídky Homago.cz.

Díky polstrům bude posezení příjemnější

Aby bylo posezení na terase opravdu příjemné, měli bychom naši venkovní sedací soupravu doplnit o polstry. Ty se postarají o naše dokonalé pohodlí a také budou zajímavým doplňkem. Nejdřív se zaměříme na to, aby nám vyhovovaly rozměry a materiál. Při výběru materiálu bychom se měli zaměřit na to, aby byl voděodolný, stálobarevný, odolný vůči povětrnostním vlivům i proti otěru. A pak, jako závěrečný bonus, se můžeme věnovat vybírání barvy a vzoru. 

Na terasu patří slunečník

Když si na terasu pořídíme slunečník, budeme se moct v horkých letních dnech schovat v jeho příjemném stínu. Můžeme si vybrat slunečník se středovou tyčí, který je stabilnější, levnější a častěji používaný. Když máme na terase dostatek prostoru, zvolíme si slunečník s boční tyčí, který je v poslední době velmi populární. Tento typ slunečníku má výhodu v tom, že nám nebude středová tyč v ničem překážet a také je možné slunečník naklopit. Ale největším bonusem tohoto typu je jeho dokonalý design.

Letní grilování

Bez grilování si většina z nás neumí léto představit. Jak ale grilovat na terase, abychom neobtěžovali sousedy? Pro tento případ je ideální elektrický gril, který nevytváří žádný kouř. Elektrický gril je vhodný i pro přípravu malých dávek jídla a obsluhovat ho mohou jak zkušení kuchaři, tak začátečníci. Když si jsme jistí, že nebudeme grilováním nikoho obtěžovat, můžeme si pořídit plynový gril, který se snadno obsluhuje a je vhodný pro přípravu většího množství jídla. Grilovat lze i na dřevě, což je jistě tradiční a velice romantické. Potom se můžeme těšit na dokonalou chuť připraveného pokrmu.

Bez koupání není léto

I na terase nebo na větším balkóně si můžeme vytvořit místo pro letní koupání. Nejprve bychom ale měli zvážit, jak velký bazén si pořídit, abychom balkón nepřetížili. Také bychom si měli rozmyslet, jak budeme bazén napouštět a vypouštět. A pak už nám jen zbývá vybrat ten správný typ.

Jednoduchým a levným řešením je nafukovací bazén. Jeho dalšími výhodami je snadná instalace, dále to, že nezabírá moc místa a po sezóně ho můžeme opět uklidit. Při nákupu si můžeme vybrat kulatý, hranatý nebo oválný tvar v mnoha rozměrech. Pokud chceme, aby naše terasa působila stylověji, pořídíme si samonosný plastový bazén. Tento typ bazénu má větší životnost, je odolný proti slunci a vypadá pěkně. Nevýhodou je to, že není možné ho jednoduše uklidit.

Relaxace ve vířivce

Ještě zajímavější by bylo vybavit si terasu vířivkou, která nám přinese nejen osvěžení ale i relaxaci. Když si pořídíme nafukovací vířivku, můžeme ji v létě mít na terase a na zimu ji přemístit do interiéru.  Instalace nafukovací vířivky je snadná a je na výběr z několika tvarů. Na balkón nebo na menší terasu si zvolíme vířivku určenou pro dva.

Sofistikovanější možností je hydromasážní bazén, který je vybavený cirkulací vody, filtrací i elektrickým ohřívačem a ve kterém si na terase můžeme dopřát koupel i v zimě. Bazén poskytuje hydromasáž různé intenzity a má i další zajímavé funkce, jako je aromaterapie, chromoterapie a hudební doprovod. Pořízení tohoto kvalitního typu vířivky je finančně náročné a při výběru je dobře využít srovnání cen.