Jak vybrat vestavěnou troubu

Při pořizování vestavěných spotřebičů musíme přemýšlet o jejich funkčnosti a využití. Je velmi důležité si vybrat správnou a kvalitní troubu, která vám bude dlouhá léta dobře sloužit. Vestavěné trouby jsou i s varnou deskou určeny do kuchyň na míru. Je však důležité znát některé důležité parametry, které jsou při výběru velmi důležité.

Energetická třída trouby

Vestavěné trouby se dělí do tří energetických tříd podle jejich energetické náročnosti. K rozpoznání, jakou energetickou třídu má daná trouba je určený štítek, kterým musí být podle zákona každá trouba označená. Energetické třídy máme A, A+, A++

Pečící sonda trouby

Moderní trouby mají takzvanou pečící sondu, která slouží k hlídání nastavené teploty uprostřed pečené potraviny uvnitř trouby. Díky tomu pak trouba udržuje konstantní teplotu po celou dobu pečení, aby se potraviny správně propekly.

Snadnější čištění

Moderní trouby jako je třeba vestavěná trouba Brandt mají tzv. katalytické samočištění. V troubě jsou umístěny vyměnitelné katalytické vložky, které jsou opatřeny speciálním smaltem. Ten zabraňuje usazování hrubých nečistot na povrchu. Mikroporézní vrstva pak umožňuje samočištění při teplotě okolo 200°C. Samočištění odstraňuje částice, které se neabsorbovaly do katalytické vrstvy smaltu, výjimkou jsou mastné skvrny, které ulpí na povrchu vložek, ty však můžete po vychladnutí snadno setřít ze dna trouby. Životnost katalytických vložek je okolo 3 až 5 let.

Vybavení vestavěné trouby

Při výběru byste měly vědět, jaké funkce od trouby očekáváte. V nabídce jsou programy jako horkovzdušné pečení, grilování, pečení na rožni, rozmrazování nebo klasické pečení bez ventilátoru.

Velmi moderní je nerezový design, který je na pohled velmi hezký a také snadný na údržbu. Je také velmi odolný proti poškrábání, což se vyplatí, pokud jsou v domě aktivní děti. Praktické jsou elektronické displeje a tlačítkové ovládání, které vaši práci velmi usnadní.

Další vychytávky, které trouba může mít je elektronická kontrola teploty a nastavení času, díky čemuž, se vám trouba automaticky vypne po dopečení.

Obrázek: pixabay.com