Jak vyčistit i ta nejhůř přístupná místa v koupelně, aby opět zářila jako nová?

Všichni v domácnosti máme jeden společný sen, kterým je naprosto čistá koupelna, kde se dá doslova jíst z podlahy. Ovšem, není to tak jednoduché, zvláště pokud je na sprchový kout a toaletu vyhrazeno jen pár metrů čtverečních. Čistit, čistit a zase jen čistit – ale někdy trochu netradičně a současně dost efektivně.

Že nevíte, o čem je řeč? Poradíme vám, nebojte se, doslova kousek po kousku!

Držák na zubní kartáček stačí důkladně omýt, pozor na kliky

Na kliku u toalety saháme často, to přímo přivolává bakterie. Nebojte se použít speciální dezinfekční roztok a čistěte skutečně pravidelně. Šíření bakterií se zastaví, stačí potom jen důkladně osušit kliky měkkým hadříkem.

A držák na zubní kartáčky? Důkladně omýt příslušným čistícím prostředkem a teplou vodou, vysušit a použít i dezinfekční roztok. Čistoty totiž není nikdy dost.

Kohoutky

Jsou dalším oříškem. Vždyť i zde se drží spoustu bakterií. Pro čištění se hodí samozřejmě dezinfekční roztok a hadřík z mikrovlákna, kterým vše ve finále ještě jednou pořádně setřete a vysušíte. Bakterie se zde mohou množit doslova s každým spláchnutím nebo kontaktem rukou po použití WC.

Toaleta je potenciální líhní bakterií, pomůže starý zubní kartáček

Obrovský počet bakterií se může nerušeně množit i v záchodové míse. Nezapomeňte ji vyčistit i na spodní straně, ve štěrbinách se určitě hodí použít i starý zubní kartáček, protože zrovna v těchto místech se drží nejvíce nečistot. Pokud chcete maximální efekt, toaletní prkénko namočte do roztoku dezinfekčního prostředku a teplé vody, poté důkladně osušte a vraťte vše na své původní místo.

A co vypínače?

Ty jsou trochu mastné, najdeme na nich otisky prstů a při doteku lepí. Je třeba postupovat pomalu a jemně, pomůže nám univerzální mikrovlákno a trochu dezinfekčního roztoku. Následně vše vytřeme dosucha a posvítíme si na celou koupelnu, která se leskne doslova jako nová!

Obrázky: pixabay