Pěstování rostlin v koupelně bez oken je možné. Existuje několik druhů, které jsou k tomu vhodné

Fotografie: Freepik

Květinami si můžete ozdobit také místnost, kterou je koupelna, i když v ní nemáte žádná okna. Některým druhům rostlin se tam bude dařit, pokud jim připravíte správné podmínky.

Květiny, které si doma pěstujete, udělají z bytu nebo domů útulný domov, který bude příjemným místem k odpočinku. Obvykle květiny zdobí obývací pokoje, kuchyně nebo ložnice, ale tentokrát se zaměříme na koupelnu. I přes vysokou vlhkosti a teplo si zde můžete vystavit květiny, i když v koupelně nemáte okno. Jaké květiny se do koupelny hodí?

Fotografie: Freepik

Nejoblíbenější je rostlina Zamiokulkas, zvládne i nepříznivé podmínky

Zamiokulkas je skvělý druh právě do místnosti bez oken. Je vhodný pro pěstování v koupelně, která nemá okno. Rostlina totiž nepotřebuje mnoho světla, má ráda polostín a prudké stín způsobuje hnědé skvrny na listech. Aby květina přežila nedostatek slunce, který může trvat delší dobu, je vhodné mít rostliny dvě a jednu si postavit do koupelny a druhou do světlé místnosti. Každý týden rostliny vyměňte, aby obě měly stejné možnosti světla a tmy.

Květina je odolná proti škůdcům a vydrží dlouhá období sucha. Přezdívá se jí železná rostlina. Do koupelny se hodí také tropické rostliny, které jsou z přirozených podmínek zvyklé na nedostatek světla a vysokou vlhkost vzduchu. Patří mezi ně také aglaonema, která má pestré listy.

Rostlina miluje vlhký a teplý vzduch a roste dobře jak v rozptýleném světle, tak i ve stínu. Pokud ji postavíte do koupelny, jednou za čas ji vyndejte a dopřejte denní světlo – listy získají krásné vzory. Aglaonema má ráda neustále mírně vlhkou půdu, v létě ji zalévejte dvakrát týdně a v zimě jednou za týden, ale můžete i méně.

Fotografie: Freepik

Toulitka je tropická rostlina, která miluje vysoké teploty i vlhkost

Anthurium neboli Toulitka je rostlina, která má lesklé listy ve tvaru srdce. Její květenství může být červené, růžové, oranžové, bílé nebo zelené barvy. Kvete po celý rok a její květy vydrží několik měsíců. Rostliny nemají rády sluneční světlo, ale aby rozkvetly, potřebují světlo rozptýlené. Zajistěte jim umělé osvětlení, můžete nainstalovat například úsporné LED diody. Rostlinu ale můžete, stejně jako předchozí, občas přesunout do světlé místnosti.

Sansevieria neboli Tchýnin jazyk je také nesmrtelná rostlina, stejně jako Zamiokulkas. Snadno se pěstuje a snáší mnoho nepříznivých podmínek. Květina pochází ze suchých a slunečných částí tropické Afriky. Má tedy ráda slunná místa, ale přežije také v temných místnostech. I tady si můžete pořídit dvě rostliny a střídat jejich místa v bytě. Měla by mít mírně vlhkou půdu, což zajistíte talířem pod květináčem.