Na bakterie je potřeba vyrazit s dezinfekcí, ale čím pohrozit vodnímu kameni a usazeninám? Zkuste sáhnout po obyčejném pracím prášku.
Zkoušeli jste už do toalety někdy nasypat prací prášek? Jeho aktivní látky, které tak dobře zbavují špíny vaše oblečení, totiž mají podobné účinky i v případě usazenin a vodního kamene na toaletě. A nemusíte přitom nic drhnout, stačí si jen počkat.
„Záchodové bakterie“ nepodceňujte
Bakterie, plísně, špína a zápach. Ano, toaleta není nijak zvlášť čisté místo, proto je její pravidelný úklid tak důležitý. Kdo na to má čas, neudělá chybu, když WC alespoň zběžně otře každý den. Na něco takového ale většina z nás nemá ani čas, ani chuť. O to důkladnější pak ale musí následný úklid být. Odborníci doporučují zevrubné umytí toalety nejméně dvakrát do týdne.
Základem umývací výpravy je silná dezinfekce, kterou byste měli otřít nejen samotnou záchodovou mísu, ale rovněž přiléhající prostor. Jak totiž upozorňuje portál Novinky, pokud splachujete bez toho, abyste nejdříve zavřeli poklop, bakterie z toalety se „rozstříknou“ až do vzdálenosti 4,6 metru. Kromě dezinfekce nezapomínejte ani na přípravky s čisticími účinky, díky nimž se vaše toaleta opět dostane do formy. A zde můžete volit i ekologické varianty.
Při zavěšování WC bloku dělá 99 % lidí tuto chybu, kvůli které nemá sebemenší šanci fungovat
Čistěte ekologicky, levně a chytře
Jakmile máte záchodovou mísu vydrhnutou, zaměřte se na vodní kámen a usazeniny, včetně žlutých skvrn. Na tyto odolné nečistoty podle webu Genialne fungují hned tři zlepšovače.
- Prací prášek – prací prášky obsahují nejen látky odstraňující špínu, ale rovněž bělidla. A právě tato kombinace se postará o efektivní vyčištění i WC. Stačí malou odměrku prášku nasypat přímo do záchodu a nechat přes noc působit.
- Soda s kyselinou citrónovou – dva díly sody smíchané s jedním dílem kyseliny citrónové působí pak velmi podobně. Na BydlímeÚtulně jsme již zmiňovali, že i samotná kyselina citronová vyčistí toaletu od vodního kamene.
- Ocet – ocet, a především ten bílý, naředěný trochou vody má také velmi dobré výsledky v boji s vodním kamenem, pokud se nechá dostatečně dlouhou chvíli působit.
Napište komentář