Díky domácímu zázraku bude záchodová mísa vypadat jako nová. Toaleta se do 5 minut vyčistí doslova sama

Fotografie: dirtyboxface / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Čištění toalety není zrovna oblíbená činnost. Ale je velmi důležitá v rámci hygieny a v zájmu zachování dobrého zdraví celé rodiny.

WC mísa, prkénko i víko toalety jsou plné množících se bakterií. Proto je nezbytné dodržovat hygienu – jednak si po použití toalety umýt ruce, jednak udržovat záchod v naprosté čistotě. A věřte, že vás to nebude stát nic navíc. Nemusíte vůbec kupovat žádné předražené chemické přípravky, které slibují, že vás zbaví bakterií, nevzhledných skvrn na míse, vodního kamene atd.

Kyselina citronová pracuje za vás

Kupované prostředky často avizovaný účinek ani nemají, navíc je pro citlivější osoby a alergiky nepříjemné se takových přípravků nadýchat nebo si potřísnit pokožku. Existují však levné a ekologické způsoby čištění záchodové mísy, které jsou zcela bezpečné pro vás i pro životní prostředí. Nejlepší na tom je, že nepoužijete žádné agresivní chemikálie a že není nutné žádné drhnutí. Práci s čištěním WC si usnadníte i díky soli, jak jsme na webu BydlímeÚtulně nedávno napsali.

Lauren z Austrálie sdílela na sociálních sítích domácí trik, jak se snadno zbavit i těch nejodolnějších skvrn a vodního kamene v záchodové míse, uvádí DailyMail. A to bez použití chemie a bez pracného drhnutí. Řekla, že stejně jako ostatní osoby ani ji nebaví záchod umývat, odstraňovat skvrny a vodní kámen a při tom se poměrně dost nadřít. A tak přemýšlela a zkoušela. Místo úmorného drhnutí a utrácení peněz za drahé chemické přípravky, které ji štípaly do očí, přišla na rychlý a levný způsob mytí toalety s odstraněním vodního kamene.

Kyselina citronová a mísa bude jako nová
Fotografie: Dirtyboxface / Creative Commons / CC-BY 2.0

Chcete-li zkusit podle Lauren postupovat, tady je návod: před spaním, když už se předpokládá, že nikdo nebude WC používat, a tedy splachovat, nasypte do záchodové mísy 50 až 125 gramů kyseliny citronové. Dbejte při tom na to, aby byla všude, kde jsou skvrny a vodní kámen, radí web Novi. Zavřete víko a nechte přes noc působit. Ráno spláchněte a zjistíte, že kyselina udělala práci za vás. Že zmizí skvrny i vodní kámen. Lauren tvrdí, že se vaše toaletní mísa bude opět lesknout jako nová.

Vyčistit troubu pomocí octa je dost snadné

Díky této potravině z kuchyně se trouba vyčistí doslova sama. I ty nejhorší připáleniny zmizí před očima

Další možnosti čištění WC

  • Pro dezinfekci toalety je tu další přírodní postup: stačí do WC mísy vložit pár stroužků česneku, jenž má silné dezinfekční účinky. Mísu zavřete a nechte působit přes noc.
  • Silný čisticí roztok nebo pastu, jimiž dokážete odstranit nečistoty i bakterie, vyrobíte z jedlé sody a octa.
  • Kromě těchto přírodních řešení existují i komerční čisticí prostředky, které jsou speciálně navrženy pro čištění toalet. Při výběru je důležité zvážit nejen jejich účinnost, ale i bezpečnost pro domácí prostředí a septické systémy. A také cenu.
  • Nejdůležitější je však prevence, která spočívá v pravidelném čištění záchodové mísy. Tak dokážete předcházet tvorbě vodního kamene, skvrn i množení bakterií a dalších mikroorganismů.
  • A ještě tip na závěr: kyselinou citronovou nečistěte mramor a přírodní kámen, doporučuje web LifeHelpful.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*