Skleněná nádoba na pečení po použití vždy křišťálově čistá. Trápení s jejím mytím je konec

Fotografie: Ljiljana Sundać / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Na stěnách skleněné zapékací nádoby se často zachycují připálené zbytky a mastnota. Díky těmto způsobům se jich dokážete snadno a účinně zbavit.

Pokud si nevíte rady, jak docílit toho, aby byly vaše skleněné zapékací nádoby opět dokonale čisté a zářivé jako nové, vyberte si jednu z těchto metod a vyzkoušejte ji. Výsledek vás zaručeně překvapí. Nádoby budete mít umyté rychle a bez namáhavého drhnutí. Můžete tak svůj čas věnovat lepším věcem než úklidu kuchyně – a ještě to zvládnete bez zbytečné chemie. Zapékání ve skleněných nádobách vás tak bude těšit mnohem více.

Jak skleněné nádoby vyčistit

Zapékání ve skleněných nádobách je stylové i praktické. Jídlo v nich vypadá hezky a můžete tím strávníky na pokrm uvnitř navnadit. Aby tyto skleněné nádoby zůstaly průhledné a bez připálené špíny, je třeba je pravidelně čistit. K tomu vám pomůže jedna z těchto metod.

Roztok ze zubní pasty

K vyčištění skleněné zapékací nádoby můžete použít roztok, který si vyrobíte ze zubní pasty a amoniaku. Jednoduše tyto dvě ingredience smíchejte v misce a směs v nádobě rozetřete. Nechte pár minut působit a hlídejte, aby povrch zůstal vlhký a zubní pasta nezatvrdla. Nádobu pak opláchněte pod tekoucí vodou a osušte.

Přidejte kyselinu citronovou

Pokud k mytí nádobí používáte myčku, zkuste k tabletám přidat trochu kyseliny citronové. Jestliže doma žádnou nemáte, nalijte k zásobníku na tablety trochu octa. Nádobí naskládejte do myčky, jak jste zvyklí, a myčku zapněte. Kyselina dokáže odstranit různé zbytky jídel a sklo se po skončení mycího programu krásně leskne.

Fotografie: Piqsels

Použijte prostředek na mytí nádobí

V případě, že je znečištění opravdu velké a nedaří se vám žádnými způsoby připálenou nečistotu odstranit, můžete nádobu napustit horkou vodou a přidat do ní obyčejný prostředek na mytí nádobí nebo trochu nastrouhaného tuhého mýdla. Následně rozehřejte troubu na 120 °C a nádobu do ní vložte na 30 minut. Poté ji vyjměte a i s vodou uvnitř ji nechte úplně vychladnout. Jakmile bude voda studená, plech opláchněte pod tekoucí vodou a osušte utěrkou.

Zdroj: Xitrosti

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]