Záchrana mokrého telefonu bývá kvapná. Před využitím rýže nesmí být zařízení vystaveno teplu

Fotografie: Depositphotos

Mokrý telefon je problém, který se může přihodit každému. Vyhnete-li se chybám a dodržíte správný postup, je velká šance na jeho záchranu.

Dovolená u vody, déšť, ale i návštěva toalety. To jsou situace, které mohou ohrozit váš mobil, obzvlášť jste-li zvyklí mít ho stále u sebe. Během snahy o jeho záchranu se může lehce stát, že se nevědomky dopustíte chyby, která může váš telefon stát život a vaši peněženku nemalou sumu při koupit nového. Je proto dobré vědět, jak postupovat v případě, že se váš telefon dostal do styku s vodou.

Pomoc kvapná telefonu neprospěje

Spadne-li telefon do vody, může se stát, že jeho majitel zpanikaří a bude ho chtít ve snaze zachránit co nejrychleji vysušit. Někteří si na pomoc dokonce zavolají fén nebo telefon nechají sušit na sluníčku. Intenzivní zdroj tepla bývá telefonu osudným. Může totiž způsobit, že dojde k poškození vnitřních součástek zařízení. To samé platí pro variantu s mrazákem, kam někteří v dobré víře umístí mobil zabalený v ručníku. Nesnažte se telefon rychle usušit, ale dejte mu čas.

Kroky k záchraně telefonu

Pokud dojde k nehodě a telefon skončí ve vodě, nepanikařte a zachovejte chladnou hlavu. Po vytažení z vody mobil vypněte, a to i v případě, že normálně funguje. Co nejméně s ním manipulujte, aby se kapky vody nedostaly dovnitř zařízení. Místo toho je jen opatrně vysušte papírovým ručníkem. Poté telefon opatrně rozeberte a vyjměte baterku, SIM a SD kartu. Rozhodně zapomeňte na použití šroubováku. Vnitřek opět opatrně otřete.

Telefon u vody
Zdroj: Pexels

Telefon zachrání rýže

Mobil může zachránit ingredience, kterou mají všichni doma – obyčejná rýže. Ta má totiž schopnost absorbovat tekutiny a vlhkost. Využijte toho při záchraně mobilu. Naplňte polovinu igelitového sáčku rýží a vložte dovnitř mobil bez baterie a karet tak, aby byl celý zasypaný. Sáček uzavřete a nechte ho takto po dobu 48 hodin. Poté zkontrolujte, zda se ještě uvnitř zařízení nachází kapky vody. Pokud ne, můžete do telefonu vrátit baterii a karty. Jestliže byla operace neúspěšná, je nezbytné vypravit se do servisu.

Zdroj: Bonasavoir

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]