Zářivě čistá okna ocení i kolemjdoucí na ulici. Mezi účinné domácí pomocníky patří i bílý ocet

Fotografie: Depositphotos

Usnadněte si práci s mytím oken a vyzkoušejte k tomuto účelu tuto účinnou čisticí směs. Hravě strčí do kapsy speciální chemické prostředky a úklid zaručeně zefektivní.

Teplé podzimní dny je ideální využít k mytí oken, která dostala v průběhu léta pěkně zabrat. Veškerý prach, pyl i stopy hmyzu jsou díky vysokým letním teplotám připečené k povrchu a odstranit je může být pěkným oříškem. Naštěstí existuje velmi jednoduchý způsob, jak si s těmito nečistotami poradit a okna mít opět dokonale čistá i bez drhnutí a nebezpečné chemie.

Dodržujte správný postup

Aby byla vaše práce co nejjednodušší a nejefektivnější, měli byste postupovat podle jasně daného řádu. Nejdříve zbavte špíny okenní rámy. Pokud byste začali sklem, mohli byste ho při jejich mytí opět zašpinit. Pomocí starého zubního kartáčku se dostanete i na těžko dostupná místa. Přitom se vyplatí také zkontrolovat stav těsnění.

Kdy je nejlepší čas mýt okna

Vhodné načasování hraje v případě této činnosti jednu z nejdůležitějších rolí. Na rozpáleném skle, kam svítí přímé sluneční paprsky, veškeré čisticí přípravky velmi rychle schnou. To vám nejen ztíží čištění daného povrchu, ale zároveň způsobí nevzhledné šmouhy. Ideálně proto začněte v době, kdy na okna ještě nesvítilo slunce, nebo už na ně nesvítí a stihla vychladnout.

Nejlepší prostředek na mytí oken

Nemusíte nutně kupovat drahé speciální přípravky plné chemikálií, které jsou nebezpečné nejen pro životní prostředí, ale i vaše vlastní zdraví. Namísto toho využijte suroviny ze své domácnosti. Mytí oken vás tak přijde jen na pár korun a výsledek vás zaručeně potěší. Pomůže vám jen trocha bílého octa.

Trouba bude zářit čistotou díky domácí metodě s hliníkovou fólií, která ušetří peníze za chemikálie

staré vybavení
Fotografie: Pexels

Mytí oken beze šmouh

Aby po umytí byla vaše okna dokonale čistá a zářivě lesklá, smíchejte v kyblíku teplou vodu s trochou octa a veškeré plochy důkladně omyjte. Dalším způsobem je použití vody s přípravkem na mytí nádobí, který je velmi účinný při rozpouštění odolných skvrn a nečistot. Po umytí byste měli skleněné tabule vyleštit hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]