Jaký zvolit botník do chodby?

Fotografie: Shutterstock

Lidé s pečlivostí vybírají vhodný nábytek do obývacího pokoje a dalších místností ve svém obydlí. Věnují tomu čas a také peníze. Se stejnou péčí je třeba zařídit i prostředí chodby, přestože se může zdát, že na ní tolik nezáleží. Ale není to pravda. Chodba je vstupním místem a první, co uvidíte, až do svého bytu vstoupíte.

Neponechejte nic náhodě

Chodba si určitě nezaslouží, abyste ji při zařizování odbyli. Jejím zařízením vyjadřujete svůj osobní vkus. Kromě toho je nutné mít v chodbě dostatek úložných prostorů pro oblečení a boty, které se tu nechávají. K tomu potřebujete vhodný botník. Na trhu jich najdete celou řadu. Designéři si s ním celkem pohráli a nabídli zákazníkům odlišné varianty – otevřený s policemi, s výklopnými policemi nebo posuvnými dvířky. V sortimentu jsou botníky z různých materiálů.

Čemu dát při výběru botníku přednost

Před koupí vhodného botníku budete muset změřit prostor, který pro něho budete mít k dispozici. To bude tím hlavní ukazatelem, podle kterého se budete řídit. Pak už jen stačí si rozmyslet, jaký materiál na botník vybrat. Hodně záleží i na stylu, ve kterém je váš byt zařízený. Chodba by měla být ve stejném duchu. Industriální styl si žádá kovový botník s otevřenými policemi. Dřevěný botník se bude hodit do moderního i klasického bytu. Praktický je botník z MDF desek.

Jak vybrat garnýž

Chtělo by se říct, že je garnýž spíše nepodstatnou součástí obydlí, nad kterou není třeba dlouho přemýšlet. Ale nenechte se mýlit. I na ní záleží, jak interiér bude působit. Při jejím výběru se pravděpodobně budete řídit i vzhledem závěsů a záclon, které na ni pověsíte. Za zamyšlení stojí způsob upevnění garnýže na zeď, použití držáků či kroužků na bytový textil. Své slovo zde má i to, jestli chcete prostor opticky zvětšit či jinak vylepšit jeho nedostatky.