Sušení prádla na radiátoru je běžným zvykem. Může však vést ke vzniku plísně a nepříjemného zápachu

Fotografie: Depositphotos

Zejména v zimních měsících, kdy není možné prádlo rychle usušit venku, využívá spousta lidí k sušení vypraného prádla radiátor. Takto byste však oblečení nikdy sušit neměli.

Přestože se na první pohled zdá, že je radiátor skvělým pomocníkem k vysušení prádla, můžete tímto sušením ve skutečnosti nadělat více škody než užitku. Pokud potřebujete, aby bylo vaše vyprané prádlo brzy suché, a nemáte doma sušičku, můžete vyzkoušet tyto geniální triky, které schnutí prádla výrazně urychlí. Takto jednoduše můžete mít prádlo za chvíli suché.

Proč nedávat prádlo na radiátor

S největší pravděpodobností jste dali minimálně jednou sušit mokré oblečení na rozehřátý radiátor ve snaze celý proces schnutí urychlit. Jestliže tento způsob sušení použijete jen ve výjimečných případech, zřejmě se nic nestane. Pokud však omylem nezničíte materiál oblečení. V případě, že byste takto sušili oblečení v zimě pravidelně, můžete se potýkat se spoustou nepříjemných problémů. Mokré oblečení na radiátoru ve skutečnosti zvyšuje vlhkost v místnosti, což může vést ke vzniku plísní a nepříjemnému zápachu.

Čím více věcí na radiátoru máte, tím je celý proces tvorby plísní rychlejší. Zvlášť v případě, že máte jednotlivé kousky oblečení přeložené, aby se toho na radiátor vlezlo více. Vrstvení oblečení a přeplněný radiátor navíc prodlužují celkovou dobu schnutí oblečení. Vlivem špatného sušení prádla může dojít ke vzniku nepříjemného zápachu. Tento zápach bohužel ulpí na vašem oblečení i v celé místnosti.

Jak urychlit schnutí vypraného prádla

I bez sušičky může být vaše prádlo rychle suché, pokud k jeho schnutí použijete některou z těchto metod. Pro rychlejší vysušení vypraného oblečení si připravte jen žehličku, nebo ručník. Vyzkoušejte tyto dvě jednoduché metody, které dokážou schnutí prádla výrazně urychlit.

zelená žehlička
Fotografie: Piqsels

Jak usušit prádlo žehličkou

Nejdříve na žehlicí prkno položte mokrý kousek oblečení a položte přes něj bavlněný ručník nebo jinou bavlněnou látku. Přes tuto látku mokré oblečení vyžehlete. Dokáže pohltit část vlhkosti. Jakmile máte vyžehleno, pověste mokrý kousek na šatní ramínko a nechte ho 10 minut viset a přirozeně schnout. Poté celý postup opakujte.

Sušení prádla doma je možné urychlit. Důležitý je výběr místnosti a čas praní

Použijte k sušení prádla ručník

Možná nejjednodušší způsob, jak urychlit schnutí prádla, je využít k tomu velký froté ručník. Mokré věci na ručník rozložte, následně ručník srolujte a pečlivě vymačkejte. Ručník dokáže absorbovat většinu vlhkosti. Nakonec stačí vyprané prádlo rozvěsit na ramínko a nechat doschnout.

Zdroj: Sovkusom

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]