Sušení prádla doma je možné urychlit. Důležitý je výběr místnosti a čas praní

Fotografie: Al Silonov / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Pokud nemáte k dispozici sušičku a potřebujete, aby vám prádlo co nejrychleji uschlo, vyzkoušejte tyto triky, které sušení dokážou značně urychlit. 

Sušička na prádlo je sice efektivní při vysoušení vypraného prádla v krátkém čase, ale její používání může být nákladné a nešetrné k životnímu prostředí. Častým nebo špatným používáním sušičky navíc můžete své oblečení poškodit. Pokud jste nuceni sušit prádlo doma, měli byste rozhodně znát tyto triky. Jestliže potřebujete prádlo rychle usušit, můžete takto celý proces výrazně urychlit. Vyzkoušejte to a za pár hodin bude vaše prádlo suché.

Jak rychle usušit prádlo doma

Vypraným a mokrým prádlem si doma můžete vytvořit ideální podmínky pro vznik plísní. V místnosti se vám díky odpařování vody z prádla drží mnohem větší vlhkost, což může způsobovat, že se vám doma bude držet mnohem větší chlad. V důsledku toho navíc prádlo špatně a dlouho schne. Těmito postupy ale schnutí můžete urychlit.

Důležitý je výběr místnosti

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro rychlé schnutí prádla je výběr správné místnosti. Místnost by měla být prostorná a dobře větraná. Proto byste prádlo neměli věšet v ložnici. V přítomnosti vlhkého oblečení se může u některých lidí zhoršovat astma nebo alergie. Pokud možno, rozvěste prádlo poblíž okna a radiátoru. Obojí může urychlit schnutí prádla a ideálním místem pro to může být koupelna.

kolíčky na sušáku
Fotografie: Pixabay

Místnost pravidelně větrejte

Aby se vzduch v místnosti mohl vyměňovat, je potřeba pravidelně větrat. Otevřete okna i dveře, klidně si vytvořte průvan v celé domácnosti, ale nechte místnost s prádlem pořádně vyvětrat. Přílišná vlhkost vzduchu neprospívá ani vaší domácnosti, ani vašemu zdraví.

Místo okna použijte ventilátor

Pokud venku silně prší, nebo je velmi nízká teplota, umístěte poblíž sušáku s prádlem ventilátor. Ventilátor vzduch kolem prádla rozproudí, díky čemuž může prádlo rychleji na sušáku schnout.

Oblečení perte ráno

Ráno vyprané prádlo může schnout na sušáku celý den. Pokud budete mít štěstí, sluneční paprsky mohou přes okno celý proces sušení ještě více urychlit. Jestli pračku stihnete vyprat a pověsit před odchodem do práce, po návratu mohou být všechny kousky suché.

Mezi rozvěšenými kousky nechte prostor

Aby prádlo na sušáku mohlo dobře schnout, je důležité mezi jednotlivými kousky oblečení nechat dost prostoru. Jedině tak se suchý a teplý vzduch může dostat ke každému kusu oblečení a postupně ho vysušit. V opačném případě se mezi oblečením drží vlhkost, a to prodlužuje proces schnutí.

Zdroj: Santeplusmag

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]