Jedlá soda se nehodí jen při vaření. Pomůže i při dalších činnostech v domácnosti jako nepostradatelný pomocník

Fotografie: Freepik

Jedlá soda je jedním z těch produktů, které jsou doslova nezbytné v každé domácnosti. Uklidňuje bolest v krku, bojuje proti pálení žáhy, zmírňuje infekce močových cest a také zklidňuje pokožku po kousnutí hmyzem. Je patrné, že použití jedlé sody je velmi všestranné.

Kromě výše uvedených způsobů ji můžete použít i při praní prádla. Ukážeme vám, jak na to, aby vaše prádlo bylo vždy dokonale čisté a svěží.

Fotografie: Freepik

Jedlá soda na dětské oblečení

Oblečení pro děti (zejména kojence) musí být před prvním oblečením vždy vypráno. Dětská pokožka je velmi citlivá a musí se proto používat i velmi šetrný prací prášek. Vhodným praním se můžete zbavit chemikálií, které mohou dráždit jemnou dětskou pokožku. Je ale lepší používat šetrnější metody než obyčejný prací prášek. Daleko lepší volbou jsou jemné mýdlové vločky smíchané s 1/3 šálku jedlé sody.

Soda odstraňuje nepříjemný zápach prádla

Vlivem nedostatečně čištěné pračky může vaše oblečení i po praní zapáchat. Někdy ani aviváž nebo vůně do prádla nepomůže. Co ale výborně zabírá, je jedlá soda. Stačí ji přidat k pracímu prášku a všechny nepříjemné pachy zmizí.

Jedlá soda na praní bílého oblečení

Přidejte půl šálku jedlé sody do pracího prášku a vaše bílé oblečení bude konečně skutečně bílé. Jak to funguje? Soda do sebe umí snadno zachytit nečistoty a bílému prádlu vrátí jeho bělost, i když už je zašedlé nebo zažloutlé. Pozor si však dejte při praní barevného prádla – tam se sodou raději šetřete, abyste barvy oblečení příliš neopotřebovávali.

Fotografie: Freepik

Soda na skvrny od vína, potu nebo krve

Na odolné nečistoty si připravte pastu, která si poradí s jakoukoli skvrnou. Ve sklenici teplé vody smíchejte 4 lžíce jedlé sody. Naneste směs na špinavé místo a nechte ji 2-3 hodiny působit. Poté klasicky vyperte a máte hotovo. Pro ještě lepší výsledky můžete sodu přidat i přímo do bubnu pračky. Zároveň také vyčistíte vnitřní části pračky a zabráníte množení plísní.

Zdroj: Redakce

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]