Čisté sklo trouby, za které by se nestyděla ani výloha obchodu: Vše zařídí kuchyňská směs s octem

Fotografie: Depositphotos

Čištění skla trouby není snadné, ale existuje jednoduchý trik, který vám pomůže. Zkuste láhev s jednoduchou směsí a rozpusťte veškerou nečistotu.

Čištění skla trouby není snadný úkol – zvláště když ho náhodou zapomenete pravidelně mýt. Usazené nečistoty je někdy velmi obtížné odstranit. Naštěstí víme, jak si poradit se skvrnami na skle trouby, které se těžko leští.

Jedlá soda a ocet pomohou

Než se pustíte do práce s octem a jedlou sodou, nezapomeňte na jednu důležitou věc – gumové rukavice. Tímto způsobem ochráníte své ruce před podrážděním. Po dokončení vysypte jedlou sodu po celém povrchu skla trouby. V místech intenzivnějšího znečištění můžete použít ještě trochu víc tohoto bílého prášku. Čím více, tím efektivnější bude účinek.

Poté houbu navlhčete nejprve teplou vodou a poté octem. Stačí malé množství. Pokud je houbička příliš mokrá, můžete ji trochu vyždímat, a poté jí začněte otírat sklo trouby. Směs nestírejte ihned po vydrhnutí povrchu skla, ale nechte ji působit 15 minut. Teprve po uplynutí této doby sklo opláchněte teplou vodou a otřete suchým hadříkem – bude čisté a lesklé.

Proč sklo pravidelně čistit?

Za prvé proto, že přepálený tuk není pro vaše zdraví dobrý. Jde o to, že při pečení ve špinavé troubě výrazně klesá kvalita výrobků v ní připravovaných. Dokáže také provonět pokrmy vůněmi toho, co jste dříve připravovali, například dort může vonět jako před časem pečené kuře – a to asi nechcete.

plech trouba
Fotografie: Lionel Allorge / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Druhou záležitostí je estetická hodnota a také to, že díky čistému sklu můžete kontrolovat stav toho, co je uvnitř. Pravidelné čištění je tedy nezbytné. Aby vaše trouba dlouho fungovala, je třeba pamatovat na pravidelnou očistu. Vršek nestačí jen otřít, protože jak jsme zmínili výše, má velký význam pro vaše zdraví – a nejen to.

Trouba nemá samočisticí funkci? Nevadí, jednoduchý trik ji bez jakéhokoliv problému nahradí

Mastnota, vodní kámen nebo jiné nečistoty mohou výrazně zkrátit provoz vašeho zařízení. To vede ke generování nákladů souvisejících s opravou nebo výměnou zařízení za nové. Proto pamatujte: pravidelné čištění je nezbytné.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]