Díky snadnému triku s nafukovacím balónkem se bude záchod lesknout jako zrcadlo i pod okrajem

Fotografie: Marco Verch / Creative Commons / Attribution 2.0

Zbavte se rezavých skvrn a plaku pod okrajem toalety pomocí obyčejného balónku a jednoduchého čisticího roztoku.

Čištění toalety pod okrajem je často povinností, která nám všem přináší nemalé nepříjemnosti. Místo, kam kartáč nedosáhne, je ideální pro rezavé skvrny a usazeniny. Ale máme pro vás skvělou zprávu. Existuje neuvěřitelně jednoduchý trik, jenž vám toto utrpení ušetří a zajistí, že vaše toaleta bude zářit čistotou. Stačí postupovat podle tohoto návodu, a vyčistíte tak svou toaletu i v místech, kam se nedostanete.

Jak na to?

Hlavním hrdinou našeho triku je běžný balónek. Ano, ten, který známe z dětských oslav. Před zahájením toaletní mise balónek nafoukněte, ale ne příliš. Následně ho zavažte provázkem na pevný uzel. Provázek si nechte delší, nestříhejte ho, později se bude hodit. Teď je na řadě čisticí roztok. Smíchejte 400 ml stolního octa s 1 polévkovou lžící prostředku na mytí nádobí.

Roztok důkladně promíchejte, abyste dosáhli optimálního účinku. A výroba čističe je hotová. Teď přichází ta správná akce. Odstřihněte malý kousek lepicí pásky a přilepte ji na balónek. Spusťte balónek do toalety tak, aby úplně zablokoval odtok a voda netekla ven. Důležité je nechat provázek viset mimo záchodovou mísu pro snadnější manipulaci.

Co se stane dále?

Nyní máte čas na krátkou pauzu, zatímco necháte čisticí roztok působit. Doporučujeme ho takto nechat 3 hodiny. Po uplynutí této doby je čas na čištění. Sáhněte po kartáči a zbavte se nečistot pod okrajem toalety. Věřte, že budete překvapeni, jak jednoduše skvrny a nečistoty zmizí a kolik nepořádku odtud vypadne.

Jemně zatáhněte za provaz upevněný na balónku a vyjměte ho z toalety. Výsledek bude ohromující. Aby balónek nepraskl s velkým cáknutím, proveďte rychlý vpich jehlou v místě lepicí pásky. Ty nejhlubší nečistoty pod okrajem toalety budou poraženy bez použití chemikálií. Potřebujete jen balónek, provaz, ocet a prostředek na mytí nádobí. Vaše toaleta se bude znovu lesknout čistotou.

Zdroj: Sovkusom

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]