Zavěšování WC bloku podle internetového trendu může uškodit. Rizikem je ucpání záchodu

Fotografie: Depositphotos

Internet je plný výzev a trendů, ale ne všechny jsou hodny následování. A inovativní zavěšování WC bloku je určitě jedním z nich.

V domácnosti je asi jen málo jiných míst, kde by se tolik koncentrovala nečistota, jako je záchodová mísa. A právě to je důvod, proč si WC zaslouží tolik pozornosti. Nicméně není nutné ji každý den drhnout, stačí správné umístění záchodového bloku.

Na úklidu záleží

Pro hygienicky čistou toaletu není potřeba každý den nasazovat gumové rukavice a se záchodovou štětkou vyrážet do boje. Intenzivní úklid si nicméně tato část domácnosti zaslouží, podle portálu Dettol alespoň jednou týdně. Zapomínat by se přitom nemělo na žádnou část toalety, tedy ani prostor pod okrajem a zvnějšku. Kvůli vysokému výskytu mikrobů nezapomínejte ani na „každodenní péči“, která spočívá především ve vhodně umístěném WC bloku.

WC bloky totiž kromě aroma, které záchod provoní po jakékoliv akci, obsahují i aktivní látky. Ty se starají při každém spláchnutí o dávku dezinfekce a dále čistidla, jež chrání toaletu před vodním kamenem. WC tak zůstává čisté a hygienické. A některé WC bloky lze nahradit těmi domácími v eko kvalitě – recept na ně jsme přinesli na BydlímeÚtulně. Nicméně základem vždy bylo a je, aby byl WC blok v toaletě správně zavěšený.

Konec vodnímu kameni v záchodové míse: Poradí si s ním i domácí směs s bílým octem v hlavní roli

Trendy mohou zadělat na problém

Dříve jste snad nenašli WC blok umístěný jinak než s plastovým „ramínkem“ ohnutým přes okraj záchodové mísy. Na sociální síti TikTok však bylo pár let zpět zveřejněno video, které ukazovalo inovativní způsob zavěšení WC bloku. Plastové ramínko se dle něj má celé zastrčit pod vnitřní okraj, tedy do míst, odkud vytéká voda. Video se stalo rychle virálním a proletělo i známými médii. Metoda si získala řadu nadšených podporovatelů, ale i kritiků. Web DomekiOgrodek sdílel video, kde dva mladí tiktokeři ukazují, že je zde riziko, že vám blok spadne do toalety a ucpe ji.

@marleyandkuba

Sprawdzamy lifehack z tiktoka! 😂 😎@marlenasojka @norekkuba

♬ Funky Town – The Dance Queen Group

To je samozřejmě velice nepříjemná situace, protože může být nutné dokonce volat instalatéra, takže se tento způsob zavěšení WC bloku nemusí právě vyplatit. Jestli budete chtít být „in“, nebo zůstanete u klasického způsobu s plastovým držátkem zaháknutým přes horní okraj mísy, je jen na vás. Ale vždy se vyplatí znát jak výhody, tak nevýhody.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]