Jednoduchý postup, jak doma na parapetu pěstovat cibuli i přes zimu

Fotografie: Freepik

Pokud přemýšlíte, jak pěstovat cibuli doma. Máme pro vás jeden skvělý tip. Díky němu si vypěstujete chutnou a zdravou cibuli a navíc si vytvoříte přírodní živou dekoraci. S naší pomocí se naučíte, jak si vypěstovat „cibulovou palmu“. Pojďme na to.

Cibule a dekorace v jednom

V zimě s láskou vzpomínáme na parné léto. Venku je počasí, že by ani psa nevyhnal, a tak často dumáme, jak si byt zútulnit a zkrášlit. Živá cibulová palma dodá vašemu interiéru svěžest a její zelená barva krásně doplní váš dům či byt.

Do pěstování klidně zapojte i své děti

Sázení, zalévání a hrabání se v hlíně baví všechny děti bez výjimky. Pokud vám chtějí pomáhat, není důvod je nezapojit. Děti budou mít šanci sledovat, jak se z malinké sazeničky stává velká palma.

Jak postupovat:

  1. Vezměte tmavou plastovou láhev a odřízněte horní část tak, aby měl zbytek na výšku 25 cm
  2. 15 cm ode dna vyřízněte malé otvory. Musíte řezat do kruhu a otvory by měly mít průměr 1,5 cm a měly by být 5 cm od sebe
  3. Dále na úrovni 20 cm ode dna začnete tvořit další otvory. Teď je začnete vystříhávat pro změnu podle vzoru šachovnice. Až to dokončíte, láhev je hotová
  4. Naplňte nádobu pilinami. Utlačte je a zalijte vodou

Máte všechno potřebné připravené, teď už jen zbývá zasadit cibuli. Odřízněte její horní část jako při výsadbě. Jednotlivé cibulky ukládejte těsně k sobě. Pak je zasypte pilinami a pokračujte. Naskládejte cibulky těsně k sobě. Piliny by měly být vlhké a nezapomeňte je pořádně udusat. Láhev podlívejte.

Cibulky by měly naklíčit a vytvořit krásnou „cibulovou palmu“. Optimální teplota pro pěstování cibule je 18 – 20 °C. Doporučujeme umístit láhev na parapet nebo na balkón. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Vypěstujete si vlastní cibuli a zároveň si vytvoříte trendy dekoraci.