K výrobě domácího pracího prášku stačí pouhé tři ingredience. Na kupované prací prášky už si nikdy nevzpomenete

Fotografie: Freepik

Kupované prací prášky jsou nejen velmi neekologické, ale jsou ve skutečnosti také velmi drahé. Navíc jsou vyráběny tak, abyste v jedné dávce museli použít mnoho pracího prostředku, a tak jste jej rychle vypotřebovali a kupovali další.

Přitom existuje daleko snadnější řešení. Stačí vám pár minut vašeho času a pouhé tři přísady. Díky nim si vyrobíte účinný prací prášek, které navíc respektuje přírodu a vaši peněženku. Jak na to?

Fotografie: Freepik

Stačí vám jen tři suroviny

Možná si myslíte, že výroba domácího pracího prášku je náročná. Je to ale přesně naopak – nic nemůže být snazšího. Klíčové je nahradit drahý prášek složkami, které jsou snadno dostupné, a přitom stejně účinné. Tento jednoduchý recept si jistě oblíbíte i vy. Budete potřebovat jen tyto přísady:

  • Jedno mýdlo
  • Hrnek boraxu
  • Hrnek sody na praní

Všechny tyto přísady koupíte buď v drogerii, anebo ve specializovaných obchodech s ekologickými produkty. V každém případě je ale můžete snadno objednat na internetu. Především borax má úžasné čisticí vlastnosti, které zajistí, že vaše prádlo bude vždy čisté a svěží.

Fotografie: Freepik

Jak postupovat?

Začněte tím, že mýdlo nastrouháte na hrubém struhadle. Poté přidejte hrnek boraxu a hrnek sody a dobře vše promíchejte. A to je vše! Hotovou směs jen vložte do vhodné uzavíratelné nádoby. Na každé praní použijte jednu běžnou odměrku.

Proč dát přednost přírodnímu řešení?

Klasické produkty na praní obsahují látky z ropy, chlór, fenoly, sulfáty, parabeny, triclosan nebo syntetické parfémy, které neprospívají ani přírodě, ani nám a naší pokožce. Zbytky těchto látek mohou zůstat v oblečení, ručnících a poté způsobovat nepříjemné alergie nebo svědění. Nevyplatí se je používat pro dospělé, natož pak pro malé děti, které jsou na tyto dráždivé látky ještě náchylnější. Přírodní řešení je vždy lepší a vyplatí se nejen z hlediska ekologie, ale také s ohledem na vaši peněženku.

Zdroj: Divascancook

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]