K výrobě zahradní fontány můžete použít i starý deštník

Péče o zahrádku není zdaleka zaměřená jen na pěstování květin, rostlin, nebo ovoce a zeleniny. Může být i zvelebena. A k tomu poslouží zahradní fontána. Každý pěstitel, či zahrádkář chce mít svou zahradu i krásnou. Tento tip se bude jistě líbit všem kutilům, kteří si svou zahrádku rádi neustále vylepšují. Tuto krásnou dekoraci vám budou i sousedé závidět. Vyrobte si svou vlastní fontánu!

Co budete potřebovat na fontánu z deštníku?

Tato zahradní fontána vyrobená z obyčejného deštníku není ničím náročným. Postačí vám na její výrobu pouze betonová směs, staré poklice od hrnců, trubka z PVC a již zmíněný deštník. Pak už potřebujete jen jistou dávku zručnosti, trpělivosti a kreativity na závěr.

Jaký je postup?

Nejprve si rozevřete deštník a položte jej na zem vzhůru. Betonovou směs pak nalijte zprvu jen doprostřed, okolo jeho úchytu. Dobře rozprostřete kolem dokola. Postupujte ve vrstvení betonové směsi dál a stále roztírejte po celém povrchu.  Následně si připravte tři poklice z hrnců různých velikostí, které již nebudete potřebovat.

Na plachtě si udělejte dostatečně silnou vrstvu betonové směsi a vykrojte z ní pomocí těchto poklic kola, která budete potřebovat na fontánu. Kulaté polotovary z betonu nechte částečně zaschnout, ne však úplně. Posléze až poklice sejměte a vyklopte kola.

Doprostřed těchto kulatých podstav udělejte pomocí kovové trubky o dostatečném průměru otvory. Okolo úchytu deštníku vložte trubku z PVC a začněte stavět pomocí betonové směsi a kulatých polotovarů svou fontánu.

Závěrečné úpravy

Když budete mít fontánu postavenou z betonové směsi, necháte ji zaschnout a následně je to pak už jen na vaší kreativitě. Můžete ji pomalovat, nabarvit, ozdobit dle vaší fantazie. Pokud se budete chtít dozvědět více o přesném postupu, můžete shlédnout taktéž instruktážní video. Přejeme, ať vám jde výroba fontány od ruky a máte z výsledku radost!

Fotografie: Craft ideas from cement

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]