Kamenný dům s neuvěřitelným výhledem skvěle zapadne do okolní krajiny

Problém současných nemovitostí je ten, že mnohdy velmi špatně zapadají do krajiny. To nelze říci o této nemovitosti, kterou je velmi povedený kamenný dům. Ten naopak ukazuje, že když se zvolí správný materiál, tak se do přírody daná nemovitost vyloženě hodí a dokáže s ní i skvěle korespondovat.

Nemovitost na pobřeží

Tento kamenný dům najdete v Irsku, na jednom z typických dlouhých pobřeží, které jsou plné luk, skal a kamenná. Právě zde se tato menší nemovitost nachází a právě díky tomu může nabídnout to, co jiné domy nikoliv. Krásný výhled, a to především na vodní hladinu. Ta může v některých dnech působit uklidňujícím, v jiných zase divokým dojmem.

Dům na prázdniny

Vzhledem k velikosti je tento kamenný dům využíván spíše jako prázdninová nemovitost, určená pro krátkodobé bydlení, kde je hlavním úkolem odpočívat. I tomu ostatně odpovídá také spíše menší velikost domu, která prázdninovému pobytu, i když bude delší, plně dostačuje.

Nabídne vše, co je potřeba

I když se na první pohled může zdát, že je tato nemovitost malá, tak zdání obecně celkem klame. To proto, že zde nechybí centrální obytná část, dále nechybí také kuchyně, kde je součástí i jídelna, ale jsou zde i místa pro relaxaci. A stále to není vše, protože tato prázdninová nemovitost ještě nabízí také celkem tři soukromé vybavení pokoje. Na to, jaké jsou jeho rozměry, je uvnitř místa a prostor skutečně dost.

Propojení dvou míst

Unikátem této nemovitosti je zajímavé propojení dvou budov. Ty mají i nadále působit jako dva samostatné objekty, ale zároveň mají být určitým způsobem přístupné a také provázané. Vzniká tak několik zajímavých úrovní, stejně jako se objevuje i možnost jasně vymezit to, k čemu je který prostor, tedy která část určený.

Rekonstrukce původních nemovitostí

I když se může zdát, že tento kamenný dům zde vznikla jako novostavba, tak tomu tak není. Jedná se o dvě původní samostatné nemovitosti, které prošly důkladnou rekonstrukcí. Během ní bylo třeba vymezit to, k čemu bude která využita, bylo potřeba vyřešit i jejich propojení, stejně jako bylo třeba zachovat původní architektonický styl a také ráz, aby nemovitosti i nadále dobře zapadaly do okolní krajiny. A to se pravděpodobně povedlo.

Nejenom kámen, ale i sklo a další materiály

Zajímavým faktem je, že kromě kamene jsou použity také moderní materiály. Řeč je především o velkých skleněných oknech, které mají jak svůj architektonický, tak samozřejmě také svůj praktický význam. Dále je ale použitý třeba i leštěný beton, nechybí ani kvalitní dům, stejně jako tu najdete i prvky žuly.

Fotografie: Sean Breithaupt & Yvette Monohan

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]