Přes 300 let stará chalupa zvenku vypadá zanedbaně. Uvnitř ale čeká doslova pastva pro oči

Fotografie: Depositphotos

Možná jste někdy měli pocit, že žijete ve starém nezajímavém domě. Budete však možná překvapeni, jak může takový starý dům vypadat uvnitř.

Někteří z vás určitě někdy přemýšleli nad tím, že máte starý dům. Existuje však domek, který byl postaven v 70. letech a je velice zajímavý a unikátní svým interiérem a designem. Je však pravdou, že by se dalo říci, že je hodně zastaralý. Je potřeba mu například zařídit novou střechu a trubky jsou kromě mnoha dalších malých problémů dost zrezivělé a staré.

Zvenčí staré, uvnitř krásné a fascinující

Toto zajímavé sídlo se nachází v Cornwallu ve Velké Británii a je staré asi 300 let. Nedávno byl dům nabídnut k prodeji a koupil ho mladý pár, jenž měl několik skvělých a praktických nápadů. Byl to poněkud náročný úkol, pokud se vezme v úvahu, že dům, který koupili, je jedním z nejstarších, jež můžete najít ještě stojící. Ale díky míře kreativity a odhodlání dokázal mladý pár něco docela pozoruhodného.

Dům byl postaven v roce 1680 a jeho venkovní vzhled tak i vypadá. Nicméně vstup do domu je jako vstup do jiného světa. Dveře jsou asi pět stop vysoké, takže dostat se dovnitř může být pro vyšší lidi menší problém. Ale jakmile vstoupíte dovnitř, starý styl, který lze vidět zvenku, je nahrazen moderním kouzlem, jež ošálí zraky každého. Spousta lidí si chce prohlédnout dům i zevnitř a po jeho vnitřní rekonstrukci padaly k nohám páru nabídky koupě.

Barevně sladěný interiér a moderní prostory

Mladý pár si s domkem dal opravdu práci a přestože je na sídle ještě co opravovat, jsou se svým dosavadním výsledkem nadmíru spokojení. Interiér je v jednotlivých místnostech barevně sladěný a nechybí ani menší doplňky. Ačkoliv bylo mnoho věcí v domě nahrazeno novými, například krb v obývacím pokoji je stejný jako v původním domě. Z bezpečnostních důvodů však byly kolem krbu přidány další stěny. Pár si koupil i postel v koloniálním stylu, aby napodobil módu z doby, kdy byl dům poprvé postaven.

Stěny byly ve většině místností natřeny bílou barvou, aby navodily iluzi většího prostoru. Pokoj jejich malého syna vypadá jako obrázek z katalogu dekorací. Součástí domu je i prostorná koupelna, ve které jsou již staré trubky vyměněné za nové, takže je zcela funkční. V kuchyni se nachází spousta moderních spotřebičů, avšak jídelna je malá, ale díky tomu je toto místo ideální pro útulnou snídani. Interiér je doplněn decentními starožitnostmi a zadní veranda nabízí další krásné místo k posezení.

Zdroj: Blikkruz

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]