Mladý pár si splnil sen o vlastním bydlení. S rozpočtem 700 000 Kč to nebyl žádný problém

Fotografie: Freepik

Když se mladý pár rozhodl zakoupit starý rezavý vagón, nikdo netušil, co chystají. Jakmile ale na sociálních sítích sdíleli svůj výtvor, mnoho lidí zkrátka oněmělo úžasem.

Ve 21. století není snadné pořídit si vlastní dům bez hypotéky od banky nebo finanční podpory rodiny. Pokud se ale nechcete celý život jen dřít, abyste spláceli půjčku, možná vám tento mladý pár může dát inspiraci. Americký pár se rozhodl, že se nechce více zadlužovat, a zvolil netradiční způsob „stavby domu“. Annabelle a Dan, oba umělci z Fort Collins, si zakoupili rezavý vagón a proměnili ho v zajímavý, a přesto nádherný dům.

Starý vagón? Ne, kvalitní bydlení

Když si mladí manželé starou plečku zakoupili, moc lidí jim nevěřilo, že z toho udělají něco výjimečného. Oni jim ale dokázali opak a během pár měsíců práce a nervů měli vše hotovo. Výsledek jim přinesl dost obdivovatelů a našli se i tací, kteří jim nabízeli, že si toto obydlí koupí. Ačkoliv dobře finančně ohodnocených nabídek pár měli, nově zrekonstruovaný „domek“ prodat nechtěli. A není se vůbec čemu divit.

Zakoupený vůz z druhé světové války byl ve velmi špatném stavu, ale mladí manželé ho kompletně zrekonstruovali a udělali si z něj příjemné hnízdečko. Interiér obložili starožitně mořenou dřevěnou krytinou, takže celkově velice ladí se starým nábytkem. Velmi pozoruhodné je i vnitřní uspořádání vagónu, nepříliš velký prostor byl využit velmi prakticky. Jedinečný byt mladého páru charakterizuje domáckost a pohodlí.

Dobrá inspirace pro další mladé lidi

Manželé tuto zkušenost hodnotí velice dobře a sami říkají, že jejich dílo může být inspirací pro další, kteří nechtějí platit obrovské peníze za hypotéky a všelijaké půjčky. Dům navíc působí staře, ale zároveň moderně, což je pro mnoho lidí v dnešní době prioritní. Například díky velkým střešním oknům jsou místnosti plné světla, a opticky jsou tak mnohem větší.

Koupelna vypadá, jako kdybyste se vrátili v čase, a je zároveň využívána jako kuchyně. Kachličky, sporák a celé vybavení navozují aristokratickou atmosféru. Sporák se samozřejmě používá pouze jako dekorativní prvek a na uskladnění potravin. A strop je zcela pokryt zrcadly, což nejen zvětšuje prostor, ale také dodává velmi zvláštní atmosféru. Vagón včetně všech nákladů stál přibližně 25–30 tisíc dolarů (asi 600–720 tisíc korun) a konečný výsledek je famózní.

Zdroj: Novate

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]