Každá správná hospodyňka by měla znát postup na dokonalé umytí oken

Mytí oken je tou nejnenáviděnější činností. Poklud si ji chcete nějakým způsobem zpříjemnit, máme pro vás tip, jak na to. Ukážeme vám tipy a triky, které by měla znát každá dobrá hospodyně. Jedině tak budou vaše okna dokonale čistá a vy budete mít jistotu, že svůj úklid budete mít hotový doslova za pár desítek minut.

Správný postup je základ

Na mytí oken je třeba zvolit správný postup. Jako první je nutné je odmastit. Použijte teplou vodu s tekutým mýdlem, do tohoto roztoku namočte měkký hadřík a tím okna poprvé otřete. Snadno tak odstraníte prach, ale i prvotní nečistoty, stejně jako případnou mastnotu. Začněte nahoře a postupně směřujte směrem dolů.

Dalším krokem je použití ekologického čističe. Tím je obyčejný ocet. Rozprašovačem ho naneste na okna a začněte ho pomocí hadříku roztírat krouživými pohyby. Následuje vysušení a rozluštění, k čemu vám postačí něco tak obyčejného, jako jsou staré noviny. Ty nasají vlhkost a sklo dokonale vyleští.

Okna nemají jenom vnitřní stranu

Pamatujte na to, že okna nemají jenom svou vnitřní stranu. Je třeba umýt je také z venku. Pokud bydlíte v bytě, je třeba je otevřít a opakovat stejný postup, jako z vnitřní strany. Pokud bydlíte v bungalovu, pomozte si tlakovým čističem pro první fázi mytí a potom pokračujte tím, že opět využijete ocet a také staré noviny. Okna tak budou dokonale lesklá z obou stran.

Vyčistěte také rámy

Mytí oken nespočívá jenom v tom, že umyjete sklo, které se bude dokonale lesknout. Okna mají také rámy. Pokud máte klasická plastová okna, je vhodné opět použít mýdlovou vodu a opět také ocet. Díky tomu zajistíte jak odstranění nečistot, tak i odstranění případných plísní. Ty nejsou v okolí rámům hlavně dole u parapetu nic výjimečného. Octem je nejenom odstraníte, ale také eliminujete bakterie a tím celé místo vydezinfikujete. Ideální je neotírat ani suchým hadříkem ani vodou, aby ocet působil delší dobu.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]