Maminka mi konečně prozradila, proč jsou její ručníky vždy tak hebké. Tento snadný trik mi vyrazil dech

Fotografie: Freepik

Osušky a ručníky z froté by chtěl každý mít stále heboučké. Jenže soustavným praním často svou jemnou strukturu ztrácejí. Pomůže tenisový míček.

Postupem času dochází ke zdrsnění froté smyček na ručnících a osuškách a pak i k jejich následnému znehodnocení. A to už jsou tyto textilie na utírání nepříjemně tvrdé. Působí na ně vysoká teplota (ručníky a osušky z bavlněného froté – jestliže nejsou mimořádně znečištěné – perte při teplotě 40–60 °C); příliš silné chemikálie v pracích prostředcích, nadměrná dávka aviváže a také velké množství prádla v bubnu. A kdo má obzvláště citlivou pokožku, může mu být utírání drsnými osuškami velmi nepříjemné.

Váš cíl: udržet ručníky a osušky hebké

Na ručníky a osušky byste měli používat prací prostředek, který je určený na jemné prádlo, a nikoliv běžný prášek, v němž perete třeba džíny. Pozor také na nedostatečné vymáchání – zbytky prášku, případně aviváže, mohou činit tento druh textilií hrubšími. Při velké dávce prádla v pracím bubnu se prádlo o sebe zase nadměrně tře, což také zhoršuje jemný povrch ručníků.

Abyste předešli průběžnému poškozování, k němuž může při velkém množství prádla v pračce docházet, doporučuje se přidat do pračky trocha bílého octa; dokáže udržet ručníky a osušky jemné. Web EleganzaPlus na svých stránkách popsal trik, jímž lze ručníky udržet dlouhodobě měkké a hebké. A to použití tenisového míčku v bubnu současně s prádlem.

Ušetřit energii můžete při praní ve vlažné vodě

Při praní prádla lze ušetřit tisíce korun. Díky tomuto snadnému triku to zvládne naprosto každý

Jak k vytčenému cíli dospět

Praní osušek s tenisovým míčkem je zajímavý a užitečný trik, jenž může přispět k udržení hebkosti jmenovaného textilu. Tenisový míček totiž působí jako mechanický změkčovač. Pomáhá od sebe oddělovat jednotlivá vlákna ve froté osuškách a ručnících. Tím nedojde k jejich „slepení“ a vlákna zůstanou nadýchaná. Tenisový míček může být vhodnou alternativou k chemickým změkčovačům, na něž je spousta lidí citlivá, zejména alergici. A také jsou škodlivé pro životní prostředí.

Tenisový míček pomůže i v sušičce prádla. Když ho vložíte současně s froté osuškami a ručníky, pomůže rovnoměrněji rozložit teplý vzduch. Jinými slovy zabrání shlukování textilií a teplý vzduch prohřeje prádlo všude, kde je potřeba. A tak můžete zvýšit efektivitu sušení: příště si nastavíte sušičku na kratší dobu a osušky budou i tak dokonale proschlé. A ušetříte za elektřinu. Na BydlímeÚtulně jsme pro vás také napsali o tom, jak vyprat zažloutlé a zašedlé prádlo, aby bylo opět bělostné.

Ručníky
Fotografie: Pexels

Tenisové míčky samozřejmě nemusíte používat jen při praní ručníků. Lze je využít i u ostatních druhů textilu. Na webu TennisProInsider informují, že se dokonce prodávají speciální tenisáky přímo do praček určené. Pohybují se v bubnu společně s prádlem, „masírují“ látky, pomáhají odloučit nečistoty a podporují kvalitnější vymáchání pracího prášku. A k praní by tedy měla stačit nižší dávka pracího prášku, neboť ten se díky pohybu míčků dostane na všechna potřebná místa.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*