Kladkostroj využijete i vy: Jaký vybrat?

Fotografie: Depositphotos

Kladkostroje mají dlouhou historii už od dob starověku. Toto jednoduché zařízení vídáte prakticky denně, aniž byste si to uvědomili. Setkáte se s nimi ve  výtahu, v práci i při kulturním večeru v divadle nebo na koncertě. Kladkostroje najdete také v posilovnách o cvičebních strojů, při napínání trolejového vedení tramvají nebo na železničních tratích. Kladkostroje zjednodušují práci, kde se dá. Proto si je rozebereme podrobně.

Nejspíš dobře znáte situaci, kdy jste potřebovali přesunout nebo přestěhovat nějakou objemnou a těžkou věc, která byla nad vaše síly. Abyste se nesedřeli z kůže, jako ideální řešení se nabízí právě kladkostroj. Jednoduchou variantu kladkostroje vytvoříte tak, že přehodíte lano přes větev nebo trám a je hotovo. Takhle vám kladkostroj ušetří práci i čas a zachrání zdraví.

Využijete ho v průmyslu i nemocnici

Kladkostroj je nepostradatelný společník v nejrůznějších provozech od autodílen přes sklady, nemocnice a hotely až po všechna odvětví průmyslu. Ušetří vám síly a čas při zvedání, posunování a spouštění objemného těžkého nákladu. Díky systému pevných a volných kladek tak můžete komfortně manipulovat bez vynaložení větší síly s břemenem. Kladkostroje navíc obsahují brzdu, která zajistí, že zvedaný předmět zůstane v požadované poloze.

Jaké druhy kladkostrojů existují?

Na trhu se setkáte s řetězovými nebo lanovými kladkostroji, a to v ručním i elektrickém provedení. Vaše důvody, proč si kladkostroj chcete pořídit, rozhodují o vybraném typu. Také záleží na prostředí a požadavcích na nosnost a vytíženost stroje i typ podniku, kam kladkostroj pořizujete. V některých případech lépe využijete lanové kladkostroje, jinde zas raději sáhnete po řetězových. Pro jiné provozy se zas hodí oba dva typy.

Ručně poháněné kladkostroje

Ruční pákový kladkostroj se snadno ovládá a postačí vám při nižší vytíženosti lehčích předmětů. Ke svému provozu nepotřebuje elektrickou energii, takže vám šetří i výdaje za energie. Kromě míst bez možnosti připojení k elektrické síti jej dobře využijete také na rizikových pracovištích s hrozbou výbuchu.

Elektrické kladkostroje

V provozech, kde často přemisťujete a zvedáte příliš těžké objekty, uplatníte elektrický kladkostroj, především tedy elektrický řetězový kladkostroj. Oproti dalším druhům má obrovskou výhodu, kdy dokáže přemisťovat a zvedat předměty i v těsném prostoru s minimální potřebou ruční práce. Manipulaci s nákladem obstarává elektromotor, který ovládáte stisknutím tlačítka. Samotnou práci ještě o něco více usnadňuje elektrický kladkostroj s pojezdem.

Kvalita na první místě aneb patentovaný kladkostroj

Mezi nejoblíbenější elektrické kladkostroje patří bezpečné a spolehlivé patentované stroje vyrobené německou společností LIFTKET. Mezi jeden z patentů patří například patentovaná kluzná spojka, která zajišťuje maximální a bezkonkurenční bezpečnost.

Dalším zvláštností je dutá hřídel a ojedinělá konstrukce složená z motoru, spojky, brzdy a břemena, které je s brzdou mechanicky pevně spojeno. Díky této konstrukci se vám břemeno samovolně neuvolní ani v případě poruchy, ani při opotřebení nebo dokonce poškození spojky.

Co jste o LIFTKET nevěděli

Kladkostroje LIFTKET mají více než 60 letou historii a zkušenost v oboru. Německá pečlivost, kvalitní díly z certifikovaných materiálů, řádnou výstupní kontrolu i nepřetržité inovace oceňují firmy po celé Evropě i ve světě. Přímo ze skladu výrobce probíhají rychlé dodávky na tuzemský trh, a to už více jak dvacet let. Kromě spolehlivého kladkostroje si tak kupujete také kvalitní záruční i pozáruční servis.

Kladkostroje LIFTKET se staly parťáky těžařů, dělníků, techniků, stavařů, energetiků, lékařů, vojáků a samozřejmě dalších profesí, jímž šetří čas i síly.