Koupili dřevěný dům z 20. let a ze staré ruiny se jim podařilo vytvořit moderní a nadčasové bydlení

Koupit starý dřevěný dům se může jevit jako výzva. Zvláště když ho chcete proměnit na moderní a nadčasové bydlení. Přesně takový záměr měl jeden mladý pár. Rozhodli se, že pořídí starý dřevěný dům z dvacátých let. Bylo jasné, že stáří se na něm výrazně negativně podepsalo. Mnozí by viděli jenom jedinou cestu – zbořit ho. Oni dva se rozhodli pro jeho rekonstrukci.

Otevřená dispozice

Při rekonstrukci nechyběli ani bourací práce. Klasicky rozdělené pokoje musely být změněny na otevřené dispozice. Díky tomu tak jídelna velmi dobře navazuje na obývací pokoj, do kterého je snadný přístup skrz velký průchod.

Nábytek z druhé ruky

Aby se po rekonstrukci stále odkazovalo na to, že se jedná o dřevěný dům, bylo několik kusů nábytku koupeno z druhé ruky. Příkladem je jídelní stůl i židle. Obojí vypadá velmi povedeně a do jídelny se skvěle hodí.

Kombinace černé a bílé

Kuchyně vyniká povedeným, lehkým a čistým designem. Bylo ho dosaženo především díky tomu, že byly využity dvě klasické a skvěle kontrastující barvy. A to černá a bílá. Jejich kombinace vypadá skvěle.

Prostorný obývací pokoj

Starý dřevěný dům už ve svém původním provedení nabídl velký obývací pokoj. Ten zůstal zachován. Postačila 2 křesla, jeden gauč a zajímavý kulatý stůl a vše vypadá velice povedeně. A rozhodně i prakticky.

Původní koberec

Opět jeden zajímavý odkaz k historii, a to ve formě koberce, který byl původní. Stačilo ho pouze důkladně vyčistit a mohl se opět použít. Pro svůj nádherný vzor musí zaujmout každého, kdo ho uvidí.

Moderní schodiště

V domě však najdeme také moderní prvky. Jasným příkladem je určitě povedené designové schodiště se zajímavou boční stěnou. Aby byl zachován původní materiál, je vše vyrobeno výhradně jenom ze dřeva.

Povedená ložnice

Takovou by si přál rozhodně každý. Velká postel, stylové okno a zajímavě tvarovaný strop. I když je ložnice výhradně soukromým prostorem, nemusí to vždy znamenat, že by měla působit nudně. Naopak.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]