Tajemství dokonale čisté koupelny, toalety a oken tkví v obyčejném škrobu. Levný produkt s maximálním účinkem

Fotografie: Depositphotos

K dostání je tak velké množství čisticích prostředků, že je někdy oříšek vybrat ten správný. Univerzální čistič, kterým vyčistíte celou koupelnu, je obyčejný škrob.

Aby vaše koupelna byla dokonale čistá, nemusíte utrácet peníze za nákup speciálních čisticích přípravků, které nejsou vůbec levné. Škrob je univerzálním produktem, jímž dokážete vyčistit záchodovou mísu, kachličky, zrcadlo i vanu. Celá koupelna bude během chvilky jako nová a zářivá čistotou. Nemusíte už dál utrácet za čisticí přípravky, které se doma hromadí a pak zabírají místo. Stačí jedna krabička škrobu, již máte vždy po ruce v kuchyni.

Jak pomocí škrobu vyčistit záchod

Abyste záchod dokonale vyčistili, bude vám k tomu stačit jakýkoliv škrob, který máte doma, kyselina citronová, hadřík a samozřejmě gumové rukavice. Jednoduše do záchodu nasypte škrob a hadříkem vydrhněte hrubé nečistoty. Zbylé skvrny posypte kyselinou citronovou a nechte chvíli působit. Následně i ty hadříkem vyčistěte. Spláchněte vodou a použijte ještě trochu škrobu k finálnímu doleštění mísy. Pak už stačí mísu záchodu jen hadříkem dosušit a máte hotovo. Záchod budete mít dokonale vyleštěný a zářivě čistý.

Použití škrobu k čištění koupelny

Jakýkoliv škrob můžete použít i k mytí zrcadel a všech koupelnových dlaždic. K výrobě čisticího prostředku ze škrobu budete potřebovat pouze škrob a půl litru teplé vody. Vodu nalijte do kyblíku, přidejte škrob a směs pořádně promíchejte. Až se škrob ve vodě rozpustí, namočte do ní houbičku nebo hadřík a dlaždice nebo zrcadla omyjte. Obyčejnou papírovou utěrkou pak tyto povrchy utřete do sucha a doleštěte. Nezůstane na nich ani smítko a budou zářit čistotou.

Škrob a kyselina citronová dokážou v koupelně opravdové zázraky. Díky nim můžete vyčistit spoustu povrchů i předmětů, aniž byste se museli bát, že je čištěním poškodíte. Navíc je čištění s těmito přísadami nejen velmi ekonomické, ale i ekologické, protože se do vody nedostávají nebezpečné chemické látky, které jsou pak v čističce z vody složitě odstraňovány. Pokud se naučíte mýt koupelnu pomocí těchto přípravků, ušetříte tak nejen své peníze, ale i životní prostředí.

Zdroj: TheSpruce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]