Krásný srub v přírodě nabízí možnost útěku mimo realitu všedních dní

Každý, kdo bydlí a pracuje ve městě, dobře zná ten pocit, že byste v pátek nejraději sbalili kufry a vydali se někam do divočiny. K tomu je takový srub v přírodě úplně ideální. Na víkendový odpočinek je skvělý, nestojí vás mnoho práce ani peněz, ale ta pohoda a klid, kterou tam zažijete, je naprosto k nezaplacení.

Útěk do přírody

Tento romantický srub se nachází v Saint-Gabriel-de-Brandon, asi 75 minut od Montrealu. Je to klidné útočiště, kde se dá žít i celoročně, ale daleko lépe vám poslouží jako víkendový úkryt před stresem a shonem města. Co by kamenem dohodil máte nedotknutou divokou přírodu, který doslova láká k odpočinku.

Domácká atmosféra

Srub byl postaven v 70. letech a od té doby prošel rekonstrukcí. Nečekejte žádné super moderní vybavení, stále jsme přeci v přírodě, ale na pohodlný pobyt to bohatě stačí.

Větší část přízemního prostoru tvoří jedna místnost, která zahrnuje jak kuchyňský, tak i jídelní a obývací kout. Díky tomu může celá rodina trávit maximum času pohromadě. Prostor je velký a členitý i díky chytře umístěnému nábytku, takže máte dojem útulného a domácného prostředí.

Kuchyňský kout je malý, ale nechybí v něm sporák, lednice, ani mikrovlnná trouba, takže zvládnete uvařit klidně i několikachodové menu. K odpočinku slouží gauč a křesla a vše doplňují jemné přírodní dekorace, které nijak nekazí celkový dojem. Topí se v kamnech na dřevo, takže v zimě je zde neopakovatelná atmosféra pohody a klidu, kterou umí vytvořit jen plápolající oheň.

Víkend v ráji

Dále najdete v přízemí dvě ložnice. Obě jsou spíše menší a jsou vybaveny střídmě a prostě, ale na první pohled je patrné, že se vám v takovém klidu bude skvěle spát.

Nechybí samozřejmě moderní koupelna, kde snad nemůžete postrádat vůbec nic. Navíc ze všech místností máte nádherný výhled do okolní přírody a jistě se nezřídka stane, že se „zapomenete“ při pohledu na tu zelenou nádheru.

Krása přírody na dosah

Po úzkých schodech lze vystoupat do podkroví. Tento prostor lze využít různě – může to být malá pracovna, herna nebo klidně i další ložnice, pokud je potřeba. Je zde ale poměrně tmavo, takže na to je dobré myslet i při výběru vhodného osvětlení

Nejbližší okolí nabízí bohaté vyžití. Venku je malá terasa i altánek, kde si můžete číst knihu nebo si dopřát odpolední kávu a zákusek. Nechybí ani pracovní kůlna, kde je uskladněno všechno nezbytné nářadí a také zásoby dřeva na zimu.

V okolí pak můžete využít nekonečné možnosti, které nabízí sama příroda. Přilehlé jezero, rozlehlé lesy a klid, který nikde jinde nenajdete. V zimě i v létě je tady pořád co dělat. Ale úplně stačí sem jen odjet a vychutnat si ticho a zapomenout na shon, který na vás čeká doma a v práci. Tady starosti zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Fotografie: Olivier Mondor / Sutton