Kulička z alobalu může pomoci při sušení prádla

Může se zdát, že vyrobená kulička z alobalu je jenom hračkou na dlouhou chvíli. Je to omyl, protože má praktické využití v domácnosti. Konkrétně potom při sušení vašeho prádla. Pokud doma máte sušičku, doporučujeme koupit si kousek alobalu a z něho vyrobit několik kuliček.

Jak na to?

Kulička z alobalu vznikne snadno. Stačí role aluminiové folie a vaše ruce, ve které začněte jednotlivé kuličky tvarovat. Neměly by být ani příliš velké, ani příliš malé. Optimální velikost je ta, když udržíte tři najednou ve své dlani. Tedy asi 5 až 7,5 palce na průměr. Kousky alobalu jednoduše muchlejte a dělejte z nich pevné kuličky. Takto postupujte dále a vyrobte si celkem tři.

Dejte je do sušičky

Pokaždé když se chystáte sušit prádlo, k němu nezapomínejte dát také dané kuličky. Podle množství prádla použijte jednu až tři. Jednoduše je jenom přihodíte do bubnu vaší sušičky a zapnete příslušný program. O nic více se nemusíte starat a jenom počkáte, až bude vaše oblečení suché. To je vše.

Co vám to přinese?

Hned dvě pozitiva. To první je spojeno s faktem, že kuličky se budou pohybovat vaším oblečením, budou ho nadzvedávat a celkově ho provzdušňovat, díky čemuž se může výrazně zkrátit i doba sušení. Za stejným účelem se dávají do sušičky třeba tenisové míčky, nebo koupené gumové kuličky.

Hlavním důvodem, proč by měla být použita kulička z alobalu je však to, že vás dokáže jednoduše zbavit statické elektřiny. Tedy elektrického náboje, který se může třením oblečení uvnitř bubnu objevovat. Pokud nechcete dostat při vyndávání ránu, nebo nechcete riskovat, že se na oblečení začnou lepit nečistoty, použijte právě alobal.

Je tu i negativum

Kulička z alobalu je pro odstranění statické elektřiny a pro provzdušnění prádla skvělou volnou. Jedno negativum se ale přece jenom objevuje. Obyčejný alobal a koule z něho vaše prádlo nijak neprovoní, na rozdíl od řady různých kupovaných kuliček.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]