Kuličky z alobalu překvapivě najdou uplatnění v pračce. Hospodyně se podělila o neskutečný fígl

Fotografie: Depositphotos

Praní prádla bývalo jednou z časově nejnáročnějších domácích prací. Ženy musely prát oblečení a objemné prádlo ručně. Nyní je to jednodušší – stačí vše vložit do pračky.

Dnešní chytré spotřebiče vás upozorní, když jsou hotové. A pokud je v domácnosti sušička, je to skvělé. Hospodyňky však nepřestávají hledat nové způsoby, jak zlepšit péči o věci. Například dávají do pračky alobalové kuličky. Díky nim oblečení vždy vypadá bezvadně. Na internetu je možné najít mnoho různých tipů. Některé fungují, jiné ne. Toto je šest nejlepších z nich.

Zahřívání skvrn na oblečení fénem

Dospělí se vždycky snaží nějakým způsobem vyhnout ušpinění oblečení, děti se však špiní každou minutu. Někdy jsou skvrny tak velké, že se zdá, že nejjednodušším řešením je vyhodit daný kus do koše. Ale nebuďte tak horkokrevní. Zkuste skvrnu nejprve zahřát fénem. Tento trik pomůže zvýšit účinek pudru na znečištěná místa. Metoda je ještě účinnější, pokud se na zahřáté skvrny použije prostředek na mytí nádobí.

Namáčení sportovního oblečení do octa

Po intenzivním tréninku vydává oblečení nepříjemný zápach potu a na tkanině se mohou objevit skvrny. Chcete-li si být jisti, že vaše oblečení bude po vyprání svěží a čisté, namočte je předtím na hodinu do octové vody. Stačí půl šálku bílého octa. Je známo, že je vynikající pro dezinfekci, čištění a změkčování tkanin. Proto je v domácnostech tak oblíbený.

Fotografie: Depositphotos

Mazání oblečení pěnou na holení

Pokud se na vašem oblečení objeví make-up, ihned utíkejte do koupelny. Ne proto, abyste skvrnu vyčistili, ale proto, abyste si vzali pěnu na holení. Je lepší než kdejaký drahý produkt. Naneste ji na skvrnu a pak můžete blůzu nebo šaty poslat do pračky. Uvidíte, že skvrny beze stopy zmizí.

Odstraňování mastných skvrn křídou

Spadl vám kousek karbanátku nebo smažených brambor na bílé tričko? Žádný problém. Jen se ujistěte, že máte po ruce trochu bílé křídy. Potřete jí mastnou skvrnu a umyjte ji. Křída rychle absorbuje vlhkost a zabrání ulpívání mastnoty na vláknech. Sůl funguje podobně.

Vkládání alobalu do bubnu pračky

Aby se vám elektrizovaná látka už nepříjemně nelepila na tělo a aby vám z ní nelétaly vlasy různými směry, využijte tento trik. Abyste předešli podobným nepříjemnostem, vždycky perte své věci s několika alobalovými kuličkami. Hliník zcela neutralizuje elektrický náboj z oblečení.

Zdroj: Fabiosa

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]