Květiny z hedvábí jsou umělé, ale nerozeznáte je od živých – hodí se nejen pro alergiky

Hodně lidí dává přednost živým rostlinám, před těmi umělými. Jistě, že živé květy nic nenahradí. Ovšem někdy není zbytí, protože buď bychom rádi ozdobili koupelnu nějakou rostlinou, ale v té věčné tmě by žádná neprospívala anebo máte prostě alergii. No a občas si umělé kytky pořizujeme i do vázy, protože jednoduše neuvadnou a nemusíme jim vyměňovat vodu.

Pak jsou tady ještě i lidé, kteří pravidelně zapomínají na zálivku. Jistě, je možné pořídit si i méně náročné rostliny, ale ty většinou nehrají všemi barvami. Tudíž nezbývá, než se uchýlit k fintě a pořídit si umělou rostlinu. To však neznamená, že jde o plastový nebo voskový kýč, který známe z minulosti jako náhrobní dekoraci.

Umělá kytka bezpochyby nenahradí tu živou. Není možné k ní přivonět a radovat se z toho, jak prospívá, roste, mění barvy a ani nelze využít jejich čistících a zvlhčujících schopností v bytě. Ovšem jsou kytky, které dokáží věrně napodobit jejich půvab a krásu.

Umělé květiny k nerozeznání od živých

Dnes už narazíte na květiny, které nerozeznáte na první pohled od těch živých. V obyčejném květinářství je však nekoupíte. Musíte zamířit do specializovaných obchodů anebo navštívit některý z e-shopu na internetu. Velmi často je také využívají bytoví designéři. Patrně k těm úplně nejkvalitnějším patří hedvábné kytky. Jedná se o jemný, kvalitní materiál a většinou jde o ruční práci, takže se nelze udivovat nad jejich vyšší cenou.

Trik jak umělou kytku převléci za živou

Přes vysokou pořizovací cenu se taková kytka vyplatí, protože vám zůstane hodně dlouhou dobu. Díky těmto kytkám si můžete domov zkrášlit kteroukoliv roční dobu, ať je léto nebo zima. Váza růží dokáže vykouzlit nevídanou atmosféru, ať už ji umístíte v jídelně na stůl nebo do tmavého koutku na schodišti. Když vázu naplníte ještě i vodou, nikdo nepozná, že nejde o živé květiny. S dalšími triky si můžete vyhrát dle libosti. V nabídce nejsou pouze růže. Mimo řezaných květin se nabízejí i kytky, které lze umístit do misky s kamínky či do květináčů. Vedle nešlápnete ani s dekoračními trávami.

Jak o tyto kytky pečovat?

Nemusíte je hnojit, zalévat, přesazovat, jako je tomu u živých květin. Stačí je občas očistit od prachu a snažte se vyhnout přímému slunečnímu svitu, kde by mohly jejich barvy blednout.

Obrázky: fotosfotos, amaranthineblooms