Luxusní chata v přírodě zaujme nejen svým dokonalým interiérem

Chata nemusí být nutně jenom stará dřevěná bouda, která se hodí na krátkodobé, spíše nouzové přespáním, nebo na party s přáteli. Naopak. Toužíte po luxusní chatě v zahraničí? Máte rádi krásnou čistou přírodu s hlubokými lesy, čistými jezery a horami? Pak je pro vás chata z našeho příspěvku tou správnou volbou.

Nachází se v Notre-Dame-de-Bonsecours v kanadském  Outaouais a v nedávné době byla zrekonstruována. Navíc je v nabídce za naprosto jedinečnou cenu, pouhých sto třicet čtyři a půl tisíce dolarů. Pokud ještě stále váháte, následující fotografie vás zcela jistě přesvědčí.

Většinu místností si snadno zařídíte podle vašich přání

Jedná se o zvenku poměrně jednoduchou dvoupatrovou budovu šedé barvy. Šedou barvu má nejen střecha, ale také dřevo, kterým je celá chata obložená. K chatě patří také obrovský pozemek, na kterém se v současné době nachází pouze venkovní vyvýšená terasa a který můžete dále využívat podle vašich představ. V přízemí domu nalezneme prostornou kuchyni, která je zařízena především v bílé a světle hnědé barvě.

Bílou barvu má kuchyňská linka, která nabízí velké množství skříněk na uskladnění nejrůznějšího nádobí a potravin, světle hnědou barvu má poté podlaha a také pracovní deska kuchyňské linky. Celá kuchyně je nová a čeká pouze na vaše zařízení prostřednictvím kuchyňských spotřebičů.

Na kuchyni navazuje salon neboli obývací pokoj, ve kterém vás ihned zaujme krásný historický krb, který se nachází v rohu místnosti. Stěny kolem krbu jsou obloženy zajímavými dlaždicemi s kameninovým motivem. Navíc se tento krb nachází na vyvýšeném schůdku, což chrání dřevěnou podlahu a zároveň usnadňuje úklid.

U krbu si můžete odpočinout na pohodlné sedací soupravě světle šedé barvy. Další nábytek se v obývacím pokoji nenachází, opět záleží na vás, jaké skříňky či televizní set se do něj rozhodnete umístit. V rohu místnosti je krásný volný prostor pro umístění jídelního stolu. Z obývacího pokoje vede francouzské okno na již zmíněnou venkovní terasu, kde si můžete vytvořit příjemné posezení určené například na čtení, grilování či pití kávy. Poslední místností v přízemí je koupelna zařízená ve světlých přírodních barvách.

To nejlepší na konec

Z obývacího pokoje se prostřednictvím dřevěného schodiště dostanete do zrekonstruovaného podkroví, kde se nacházejí dvě velké místnosti, ve kterých je nádherná světle hnědá parketová podlaha a které čekají na proměnění v ložnice. Stěny i strop podkroví jsou v bílé barvě, která prostor opticky krásně prosvětluje i zvětšuje. Světlo do podkroví proniká dvěma okny v přístavcích.

Mimoto se v podkroví nachází i překrásná koupelna ve starobylém stylu s velmi ojedinělým mozaikovým obkladem v bílo-šedo-černé barvě. Odpočinout a obdivovat krásu této koupelny můžete například z prostorné zapuštěné vany. Tato koupelna je rekonstrukcí původního stylu koupelny, která se v domě nacházela v době jeho postavení, tedy v roce 1950.

Fotografie: DuProprio

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]