Na první pohled běžný dům. Unikátem je, že ho lze postavit jen za pár dní

Podnikněte s námi tuto exkurzi, na jejímž konci je tento dům. Exkurze vás zavede do dalekého Ruska. Konkrétně tedy do města Kazaň, které se nachází zhruba 700 kilometrů východně od Moskvy. Projekt je obdivuhodný, jelikož byl postaven v neskutečně krátké době. Rozloha domu čítá asi 360 metrů čtverečních a firma jej postavila za deset dní. Majitel se dokonce vešel rozpočtem do částky 70 000 euro.

Architektonická firma staví „rychlé“ domy

Architektonická firma Bio Architects se soustředí na výstavbu domů o rozloze 85 až 430 metrů čtverečních a zákazníkovi garantuje, že do nemovitosti investuje maximálně 100 000 euro. Lidé z této společnosti taktéž hlásají, že domy jsou schopní postavit ve velmi krátké době, a to do 12 dní. Ptáte se, jak je to možné? Firma se totiž soustředí na využití takzvaných prefabrikovaných staveb.

Užívají se materiály typu dřevo, sklo a kov. V podstatě se jedná o ekologickou stavbu, která zužitkuje, co se dá. Společnost Bio Architects chce expandovat i do zahraničí. Již nyní má několik zakázek domluvených ve Francii. Nutno říct, že tato metoda výstavby má něco do sebe, je ekonomičtější a ekologičtější než kterákoliv jiná.

Dřevěný dům uprostřed ruské přírody

Tato kouzelná stavba je sama o sobě na první pohled oslňující. Je postavená uprostřed lesa, a tak zde majitelé naleznou i potřebný klid, pohodu a čerstvý vzduch. Materiál koresponduje s okolím a nijak jej nenarušuje. Právě naopak. Dřevěné obložení obydlí téměř splývá s lesním porostem. I když je dům jednopatrový, je dostatečně prostorný rozlohou.

Interiér je velice útulný, a přitom moderně zařízený. Převládají přírodní materiály. Dalo by se říct, že nemovitost připomíná jakousi roubenku velice luxusně zařízenou. Tyhle domy mají jednoznačně budoucnost. Bydlet se v nich musí přímo královsky a pro milovníky přírody jsou dokonalou volbou.

Fotografie: Bio Architects

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]