Majitel Amazonu Jeff Bezos koupil jednu z nejdrazších nemovitostí v USA

Internetový obchod Amazon znají a každodenně využívají miliony lidí po celém světě. Není se proto čemu divit, že jeho majitel Jeff Bezos je pokládán za nejbohatšího člověka současnosti. Své peníze rád investuje mimo jiné také do nemovitostí, nedávno si koupil například luxusní sídlo Warner Estate v prestižní čtvrti Beverly Hills.

Cena, kterou za toto sídlo zaplatil, činila 165 milionů dolarů, což je přibližně tři a tři čtvrtě miliardy korun. Dům má velmi bohatou historii a ve zlaté éře Hollywoodu se v něm konalo mnoho hvězdných večírků.

Luxusní rezort s tenisovým kurtem i golfovým hřištěm

Tato cena, kterou Jeff Bezos zaplatil dosavadnímu majiteli nemovitosti, mediálnímu magnátovi Davidu Geffenovi, je nejvyšší, jaká kdy byla v Los Angeles zaznamenána. K domu, který byl postaven na konci třicátých let minulého století a pojmenován po Jacku Warnerovi, šéfovi studia Warner Bros, samozřejmě náleží i pozemek, konkrétně o výměře téměř čtyř hektarů.

Kromě vlastního domu se na pozemku nachází ještě několik dalších staveb, například dva domy pro hosty, venkovní bazén a také tenisový kurt či golfové hřiště s devíti jamkami. Přes pozemek vede vlastní soukromá silnice se servisní garáží a čerpací stanicí.

Interiéry nás vrátí do minulosti

Velmi cenné jsou interiéry hlavního domu, který byl postaven v gregoriánském stylu, především historické dřevěné podlahy a obklady na stěnách, které pocházejí z osmnáctého století, či skleněný lustr z dob anglického krále Jiřího III. Cenné jsou také francouzské tapety v jídelně a nábytek a knihy v historické knihovně.

Jiné pokoje jsou ale vybaveny ve stylu modernějším, který však celkově zapadá do stylu domu a vytvářejí velmi útulné a harmonické prostředí. Celkem by se v domě mělo nacházet osm ložnic, speciální místnost, která je určená výhradně pro karetní hry, vlastní kinosál a další společenské místnosti.

Fotografie: Variety