Nádherný starý dům skrývá zajímavý interiér, který respektuje jeho historii

Tento starý dům skutečně dokáže vzbudit zájem a pozornost. Nachází se na pobřeží Quebeku a jeho unikátem je netradiční architektura. Ale to není jediné, co je s domem spojeno. Zajímavý je na něm také fakt, že tato nemovitost je aktuálně na prodej. A je mnoho lidí, kteří o něj projevili zájem.

Unikátní historický význam

Že se jedná o opravdu starý dům, to jasně dokládají záznamy o tom, kdy byl postaven. Na tomto místě totiž vyrostl už v roce 1845. A stále zde stojí, což je rozhodně hodno obdivu. Nutno však připomenout, že vzhledem ke svému stáří prošel rekonstrukcí. Ta proběhla před 8 lety a spolkla dohromady necelých 7 mil. Kč.

Nádherný interiér

To, že dům pochází z roku 1845, bylo při rekonstrukci co nejvíce zachováno. Samozřejmě bylo třeba využít i moderních prvků, ale pokud to šlo, byl zachován i odkaz k minulosti. Jak pokud jde o celkový styl, tak třeba o použití jednotlivých materiálů. Nechybí třeba dřevo ve svém klasickém přírodním odstínu, tak nechybí ani kámen, který tvoří hned několik interiérových stěn a ukazuje, z čeho byl tento starý dům postaven.

K dispozici jsou tři patra

Na první pohled může tento starý dům vypadat menší, než ve skutečnosti je. Pokud se na něho zaměříte blíže, tak zjistíte, že nabízí k dispozici hned tři patra. To jenom potvrzuje, že obytná plocha bude dostatečně velká. K dispozici tak je několik ložnic, dvě koupelny, ale pochopitelně i centrální místnosti. Dále nelze opomenout ani prostorný pozemek, který je součástí domu.

Jako v minulosti

Jsou místnosti, které byly rekonstruovány hlavně s důrazem na praktičnost. Takovým příkladem je kuchyně. Jsou ale i místnosti, které naopak jasně odkazují k historii domu. Příkladem je jídelna, kde zaujme třeba masivní stůl, dřevěný nábytek, ale i povedený stylový lustr.

Fotografie: DuProprio