Malý a útulný domeček pro seniory může být řešením namísto pobytu v pečovatelském domě

Pokud máte ve své rodině starší osobu, která potřebuje něčí přítomnost (asistenci), ale domov s pečovatelskou službou nepřichází v úvahu, můžete zkusit na svém pozemku umístit malý, ale velmi šikovný domeček pro seniory. Je totiž přímo k těmto účelům zbudován. Zaručí kontakt se starší osobou a přitom si každý vychutná svůj vlastní prostor.

Nechybí ani bezpečnostní prvky

Domeček je postaven s ohledem na bezpečnost seniorů. Zahrnuje ložnici, malou kuchyňku, koupelnu. Je zhotoven bezbariérově s vestavěným zábradlím a veškerými bezpečnostními prvky. Nechybí ani vybavení, jako je mikrovlnná trouba, malá vestavěná lednice, vařič.

V domečku jsou bezpečné měkké podlahy, v případě uklouznutí a pádu. Najdete v něm i webové kamery pro monitorování člena rodiny, filtraci ovzduší a různé zařízení, které vás upozorní na něco neobvyklého a také zařízení, které podle nastavení na daný čas připomíná, že si má senior vzít léky apod.

Čisté a bezpečné místo pro život

Tento malý, ale plně funkční a moderní domeček je skvělý způsob, jak udržet rodinu blízko u sebe a přitom nemusíte žít všichni pod jednou střechou. Soukromí tak bude mít mladá i starší generace. Navíc nikdy nevíte, kdy domeček přijde vhod i vám, až vyrostou vaši potomci. Zatím existují tři modely, takže si můžete vybrat i nejvhodnější design pro svého příbuzného.

Hlavně budete mít jistotu, že se jedná o příjemné, čisté a bezpečné místo pro život. Přikoupit se dají i speciální zařízení, která monitorují dech spícího seniora či jeho tlak. Vy budete mít blízkého člověka po ruce a on bude šťastný, že se může těšit z vaší přítomnosti. Jestliže máte větší pozemek a tuto možnost, pak máte vyhráno.

Obrázky: healthyfoodhouse