Malý domek nabízí překvapivě velký komfort a pohodlí

Myslíte si, že dvacet pět metrů čtverečních, tedy takto malý domek, prostě nemůže být dostatečným prostorem k žití? Následující fotografie vás přesvědčí o tom, že může. Společnost Avava Systems totiž staví domy, které mají právě takovou rozlohu. V domě se nachází vše potřebné a navíc je celá mini stavba velmi šetrná k životnímu prostředí.

Vše v jednom

Mini domek americké společnosti Avava Systems je naprosto revoluční záležitostí. Na ploše dvaceti pěti metrů čtverečních se totiž nachází obývací část, kuchyň, koupelna a ložnice. V jednotlivých částech se nachází vše potřebné, tedy kuchyňská linka se spotřebiči, jídelní stůl se židlemi, postel a police na odkládání věcí. V oddělené koupelně je k dispozici umyvadlo se zrcadlem, sprchový kout a toaleta.

Domek dorazí na místo určení rozložený na několik částí, jejichž součástí jsou i nábytek a veškeré spotřebiče. Na tomto místě je poté firmou během několika málo týdnů smontován. Dům je vyroben převážně ze dřeva v kombinaci s různými izolačními materiály a fasádou. Dubové dřevo je hlavním materiálem rovněž v interiéru domu, je z něj vyroben veškerý nábytek i podlaha.

Dominantními barvami exteriéru i interiéru tak jsou hnědá a bílá. Celý prostor domu je velmi světlý díky velkým skleněným oknům a dveřím, které umožňují průnik světla. Venkovní posezení domu chrání předsazená střecha.

Soběstačnost a ekologičnost

Celý dům je velmi ekologický a šetrný k životnímu prostředí. Jeho součástí jsou například solární panely na střeše, systém sběru a čištění vody či baterie pro ukládání generované energie. Celý dům osvětluje LED osvětlení. Dům je tak velmi environmentálně udržitelný. Zároveň se nejedná o trvalou stavbu, a tak je možné ho v případě přání rozmontovat a přemístit na jiné místo. Tento malý domek je tak důkazem, že moderně a pohodlně bydlet se dá i na velmi malém prostoru.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]