Vybavit hezky domácnost a neutratit přitom moc peněz nemusí být nic nereálného

Čeká vás kompletní rekonstrukce? Stěhujete se do nového bytu? Anebo prostě jen uzrál čas oživit vaši domácnost něčím novým? Pak si asi říkáte, že vás to bude stát celé hromadu financí a nezbude vám na letní dovolenou. Nemusí to tak být. Společně se dnes podíváme na několik tipů, jak prakticky a přitom vkusně zařídit byt či dům za přijatelnou cenu.

Srovnání cenových nabídek

Dnes nemusíte koupit hned první věc, která se na vás usměje v obchodě. Můžete srovnat i ceny a nabídku jiných obchodů či e-shopů a vybrat tu nejlepší a nejpřijatelnější cenu.

Vyčkejte na slevy

V mnoha prodejnách s vybavením pro domácnost mívají v pravidelných intervalech výrazné slevy. Jen je potřeba zjistit, kdy se slevy konají a na které zboží se budou vztahovat. Možná se vám poštěstí a sleva se bude týkat vámi vyhlédnutého zboží. Budete-li nakupovat nábytek online v některém e-shopu, zjistěte si rovněž vše o bonusech a slevách.

Porovnejte cenu a užitek

Než se necháte unést a zcela vás pohltí nákupní horečka, srovnejte si užitek dané věci a cenu. Týká se to hlavně kuchyňských pomocníků. Při pořizování nových věcí se držte předem stanoveného rozpočtu.

Renovujte

Nic není momentálně více IN, než retro a předělaný starý nábytek. Pokud máte u babičky na půdě starou komodu či křeslo, pusťte se do renovace. Nejenže tím získáte originální kus nábytku, nepřehlédnutelný prvek v domácnosti, ale ještě ušetříte dost peněz.

Zboží z bazaru

Možná se chytnete teď na hlavu, ale není bazar, jako bazar. V některých najdete unikátní zboží ze zahraničí a rozhodně se není za co stydět. Protože takto mnohdy koupíte skutečně kvalitní nábytek (dřevo) za stejné peníze nového nábytku z papundeklu. Určitě si zařiďte svou domácnost osobitě, vkusně, ale úsporně. Člověk by neměl zapomenout i žít a nejezdit kvůli tomu na dovolenou by byla hloupost.

Nekupujte bez rozmyslu

Jestliže předem přesně víte, co chcete, nestane se, že ujedete s financemi a vybavení překročí daný limit. Místo nakupování věcí zvlášť kupujte rovnou celé sety a sestavy. Vyjde to mnohem levněji. Jak jídelní souprava, tak spotřebiče i nábytek. V mnoha obchodech při větších nákupech poskytují slevy, případně máte dovoz či montáž zdarma. Ptejte se – líná pusa hotové neštěstí.

Obrázek: pixabay