Akční mladý pár se šťastně rozhodl vybudovat si domov bez zadlužení. Lze ho navíc kamkoliv přemístit

Fotografie: NzSteve / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Na cestě ke snu o vlastním bydlení můžete narazit na mnoho překážek. V dnešní době však existují způsoby, jak si zařídit vlastní bydlení i bez celoživotního zadlužení.

Netradiční způsoby bydlení jsou u nás i ve světě stále populárnější. Jedná se nejen o originální způsob, jak vyřešit životní situaci, ale zároveň možnost zařídit si budoucnost podle svých snů a představ. Tento malý domek se podle webu HouseTiny vejde i do stísněných prostor, a přesto svým majitelům zajistí maximální pohodlí.

Výhody malých domků

Žít na malém prostoru s sebou přináší spoustu výhod. Jednou z největších je snadná přemístitelnost domku na jiné místo. Některé mohou být vyloženě mobilní a lze s nimi i libovolně přejíždět. Dalším plusem jsou mnohem nižší náklady na jeho provoz i údržbu. Bydlení v malém domku je tak mnohem ekonomičtější i ekologičtější, jak jsme psali už dříve v článku na BydlímeÚtulně.

Bydlení podle vlastních představ

Malou obytnou plochu lze využít na maximum a přizpůsobit přesným požadavkům a individuálním potřebám budoucích majitelů. Podobně je řešen i malý domek manželského páru, o němž jsme psali již dříve na stránkách BydlímeÚtulně. Tento pár při jeho výstavbě počítal s postupně zhoršující se fyzickou kondičkou v pozdějších letech.

Domek se vejde všude

Tento mladý pár se rozhodl postavit si domek, který se vejde i do stísněného prostoru na předměstí. Jeho interiér zařídili tak, aby byl funkční a plně odpovídal jejich požadavkům. Namísto klasických schodů tak využívají žebřík, který zabírá mnohem méně místa. Díky odnímatelné oji lze dům kdykoliv přemístit.

Ve 27 letech neplatí za bydlení v luxusním minidomečku ani korunu. Navíc ho postavila s minimem nákladů

Na malém prostoru vše potřebné

I když podle webu BydlímeChytře není tento životní styl pro každého, tito lidé si dokázali i na malém prostoru vytvořit velmi útulné bydlení s veškerým komfortem. Kromě kuchyně, koupelny, obývacího pokoje i podkrovní ložnice se v něm nachází kancelář, aby mohli pracovat z domu. Jedinečným prvkem je zavěšená síť, která odděluje relaxační a pracovní část.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]