Netradiční domek i přes rozlohu pouhých 15 m² spolehlivě poskytne útulné bydlení až 4 osobám

Fotografie: Tiny Home Girl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Jeden vyřazený kontejner určený původně pro přepravu, ale hned čtyři pohodlná místa na spaní. Miniaturní interiér překvapí neotřelými nápady.

Přetváření vyřazených přepravních kontejnerů na tiny house, je v posledních letech jednoznačně na vzestupu. Obvykle jich ale v projektu bývá použito hned několik, aby se omezený prostor pomyslně nafoukl. V tomto případě si ale architekti vystačili s jedním a udělali z něj šik bydlení pro až čtyři osoby.

Vlastní bydlení s ohledem na přírodu

V době, kdy se pojmy jako udržitelnost, omezení uhlíkové stopy či snaha o bližší sepjetí s přírodou skloňují čím dál častěji, musí na ně rovněž reagovat i architektonické společnosti. Do rukou se jim dostávají stále ambicióznější projekty vytvořené z pestré škály materiálů. Alternativní způsoby bydlení se v posledních letech, kdy se nemovitosti stávají hůře dostupnými, zkrátka stávají velmi oblíbeným způsobem, jak situaci řešit.

Společnost Cubica, působící v exotické Kostarice, se rovněž rozhodla výzvě v podobě netradičního bydlení postavit čelem. Výsledkem jejich práce je miniaturní, leč velmi praktické bydlení, do nějž se vejdou až čtyři osoby. A to i přestože „dům“ má pouhých 15 m2 a nachází se ve vyřazeném přepravním kontejneru.

Interiér, který srší nápadem

Vytvořit zázemí pro single osobu, nepředstavuje za jistých podmínek takový problém. Jednotlivci jsou přece jen schopní se výrazně uskromnit, jak je patrné i z dřívějších článků na Bydlíme Útulně. Za situace, kdy už jde i o partnery, nebo dokonce rodinu, žádá si bydlení mnohem více kreativních řešení. A těch je v tomto kontejnerovém domku požehnaně.

Místo drahé nemovitosti se mladá žena zabydlela ve svépomocí zařízeném karavanu s osobitým interiérem

Jak lze vidět na Toendiaferon, architekti se důsledně drželi prostoru, který jim kontejner nabízel. Je zde tak jedna místnost, jež je nalevo zakončená dvěma válendami nad sebou a napravo uzavřenou koupelnou se sprchou. Nejvíce pozornosti si ale žádá střed tohoto prostoru, v němž stojí sice malá, ale plně vybavená kuchyně. K významné úspoře místa, jež je podle StudentMag jen jedna z výhod, zde slouží sklápěcí postel. Ta v horní pozici nabídne i výklopný jídelní stůl pro čtyři.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]